پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به 64586 تن افزایش یافت؛ با این یادآوری که حال عمومی 3956 تن از مبتلایان که در مراکز درمانی بستری هستند، نامساعد گزارش شده است.
کد خبر: ۸۳۷۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸ 08 April 2020
پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به 64 هزار و 586 تن افزایش یافت.

به گزارش «تابناک»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تاکنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای 1997 مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.

جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، 121 تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به 3993 تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه 29812 تن بهبود یافته‌اند و البته 3956 تن از بیماران بستری از جمله افراد بدحال هستند که امیدواریم با مراقبت‌های کادر درمانی، دعای خیر شما و الطاف حق بهبود پیدا کنند.

وی بار دیگر از همراهی و مشارکت مردم در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا تاکید کرد و افزود: آنچه موجب کاهش آمارها در کشورمان شده، همین مشارکت مردم است. مشارکتی که امروز بار دیگر مقامات ارشد سازمان بهداشت جهانی بر اثربخشی آن مهر تایید زدند و بر پایدار بودن وضعیت کشورمان تاکید کردند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار