استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: دولت تدبیر و امید در راستای تحقق یکی از برنامه های راهبردی و اولویتهای مهم خود ۱۶ هزار و ۶۶ واحد مسکونی را با کمک های بلاعوض و یا اعطای تسهیلات کم بهره به متقاضیان صاحب خانه خواهد کرد.
کد خبر: ۸۵۰۴۲۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۱ 14 May 2020

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، حسین کلانتری امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی ۸۵۰ واحد مسکونی شهرستان بویراحمد در قالب طرح اقدام ملی مسکن گفت: علاوه بر بهره مندی این تعداد خانوار محروم ، کم بضاعت و نیازمند از مسکن مقاوم و مناسب تا حدود زیادی سبب رونق بخشی به صنعت ساختمان و رونق و افزایش میزان اشتغالزایی در بسیاری از مناطق استان خواهد شد.
۱۶ هزار و ۶۶ خانواده کهگیلویه وبویراحمدی صاحب خانه می شوند

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی بخش عمده ای از این واحدها آغاز شده و یا در حال اجرا است گفت: بر اساس زمان بندی و تاکید دولت تمامی این واحدهای شهری و روستایی تا پایان سال جاری تکمیل و آماده بهره برداری و تحویل به مالکان و متقاضیان خواهد شد.

کلانتری میزان سرمایه گذاری برای ساخت، تکمیل و بهره برداری از این واحدهای مسکونی اعم از شهری و روستایی را رقمی افزون بر ۳۷ هزار میلیارد ریال عنوان کرد.
۱۶ هزار و ۶۶ خانواده کهگیلویه وبویراحمدی صاحب خانه می شوند

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: در بخش ساخت مسکن شهری برای نیازمندان و افراد فاقد مسکن پنج هزار و ۳۶۷ واحد در قالب طرح اقدام ملی و مشارکتی از سوی وزارت راه و شهرسازی پیش بینی و طراحی شده که تا پایان امسال این تعداد واحد به هره برداری خواهند رسید.

کلانتری یادآور شد: همچنین در بخش ساخت مسکن روستایی  و در قالب طرح های مشارکتی نیز ۱۰ هزار و ۶۹۹ واحد مسکونی برای افراد و روستانشینان فقیر و نیازمند در مناطق مختلف این استان احداث، تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
۱۶ هزار و ۶۶ خانواده کهگیلویه وبویراحمدی صاحب خانه می شوند

 کلانتری با اینکه باید از این فرصت مغتنم نهایت بهره و استفاده را برد ، تصریح کرد: در صورت ساخت این واحدها می توان مجوز و اعتبار لازم برای ساخت ۲ هزار و تا ۲۵۰۰ واحد مسکونی دیگر را برای استان در سال ۱۴۰۰ از دولت گرفت.

کلانتری میزان کمک بلاعوض برای هر واحد مسکونی را افزون بر ۲۵۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال نیز تسهیلات کم بهره با سود پنج درصد برای هر واحد مسکونی به متقاضیان اعطا خواهد شد.

کلانتری با بیان اینکه دولت بیش از ۸۷۵ میلیارد ریال برای ساخت این تعداد واحد مسکونی در استان هزینه خواهد کرد، گفت: بیش از یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال نیز تسهیلات ارزان قیمت در این زمینه پیش بینی شده است.
۱۶ هزار و ۶۶ خانواده کهگیلویه وبویراحمدی صاحب خانه می شوند

کلانتری یادآور شد: هم اینک بر اساس توزیع جمعیتی و شهرستانی حدود ۸۰۰ واحد در شهرستان بویراحمد، ۷۰۰ واحد در کهگیلویه، باشت و گچساران هر کدام  ۳۰۰ واحد،۴۰۰ مورد شهرستان دنا ، ۴۰۰ واحد بهمئی و شهرستان های چرام و لنده نیز هر کدام ۱۵۰ واحد پیش بینی شده است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به مراحل ساخت و واگذاری واحدهای مسکن مهر در سطح استان نیز گفت: میانگین پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر در استان قبل از آغاز دولت تدبیر و امید حدود ۴۰درصد بود.

کلانتری حجم سرمایه گذاری صورت گرفته در این واحد های مسکونی را ۳۷ هزار میلیارد ریال عنوان کرد.
وی تصریح کرد: از مجموع ۱۶ هزار و ۸۳۸ واحد مسکن مهر در این استان تاکنون ۱۵ هزار و ۵۰۰ مورد آن به متقاضیان و با اتمام زیرساخت های لازم واگذار شده است.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
رحیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
یا پیش بینی شده یا قراره اجرا بشه یا درآینده میخان هزینه کنن
هیچکس هم خونه دار نشده
همش بلف.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار