نمکی گفت: در آینده دارو‌های موثر را صادر می‌کنیم و امیدوار به ساخت و صادرات واکسن هستیم.
کد خبر: ۸۵۱۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۳ 16 May 2020
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما در اوایل بروز بیماری کرونا به دلیل اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه دچار مشکلاتی در زمینه تامین تجهیزات بودیم، اما خوشبختانه بعد از گذشت ۵۰ روز لوازم را تولید کردیم و در زمینه ماسک، ونتیلاتور و لباس تبدیل به صادرکننده شدیم.
امیدوار به ساخت و صادرات واکسن هستیم
او افزود: در آینده صادرات دارو‌های موثر ساخت شرکت‌های دانش بنیان را خواهیم داشت و امیدوار به ساخت و صادرات واکسن هستیم.
نمکی افزود: اگر در زمینه سفر‌های بعد از ماه رمضان مردم ما را همراهی و مسائل بهداشتی را رعایت کنند می‌توانم بگوییم که تیرماه راحت‌تری خواهیم داشت.
وزیر بهداشت بیان کرد: در حال حاضر وضعیت ما مطلوب است، اما باید مراقب باشیم؛ تصمیم‌گیری برای بازگشایی اماکن متبرکه را برای بعد از عید فطر گذاشتیم تا شهر‌هایی مثل مشهد در معرض خطر شیوع کرونا قرار نگیرند.
او بیان کرد: در شهر‌هایی که وضعیتشان سفید است و نماز جمعه برپا می‌شود انزجار از رژیم اشغالگر قدس با برپایی نماز جمعه و بدون راهپیمایی انجام می‌شود و در شهر‌هایی مثل تهران با همکاری سپاه و بسیج راهپبمایی با ماشین و موتورسیکلت به صورت نمادین انجام می‌شود تا انزجارمان را از رژیم اشغالگر قدس نشان دهیم.
در برخی مناطق شاهد افزایش میزان ابتلا هستیم
نمکی ادامه داد: در برخی مناطق مثل استان خوزستان ما شاهد افزایش میزان ابتلا هستیم که استان‌هایی مانند کهگلویه و بویر احمد و چهار محال و بختیاری به دلیل مجاورت و تردد‌ها در معرض خطر شیوع کرونا قرار دارند.
وزیر بهداشت گفت: مردم در شب دوم قدر مسائل بهداشتی را رعایت و مساجد نیز فاصله گذاری اجتماعی را به طور دقیق رعایت کردند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار