فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال به دلیل ویروس کرونا امکان اجرای برنامه‌های گرامیداشت سوم خرداد و سایر مناسبت‌ها به گونه‌ای که همه ساله برگزار می شد وجود ندارد اما مراسم‌های حداقلی برگزار می‌شود.
کد خبر: ۸۵۲۵۰۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱ 20 May 2020
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس از یاسوج سردار حمید خرمدل به مناسبت روز وسم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: فتح خرمشهر برگ زرینی در تاریخ 41 ساله انقلاب اسلامی است.
فرمانده سپاه فتح اظهار کرد: سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر است و در دوران دفاع مقدس وضعیتی را بوجود آورد که موجب انگیزه مضاعفی برای نظام و انقلاب و سرزمینمان شد.
وی بیان کرد: در آن روزهای پر التهاب جنگ، نیروهای بعثی عراق خرمشهر را  اشغال و اعلام کردند که تحت هیچ شرایطی امکان باز پس گیری آن وجود ندارد اما رزمندگان سپاه اسلام  با همه سختی ها و استحکاماتی که دشمن فراهم کرده بود دست به کار بزرگی زدند و برگ زرینی در دفاع مقدس وحتی در طول تاریخ کشور و 41 ساله  انقلاب اسلامی شکل گرفت.
سردار خرم دل ابراز داشت: به اندازه ای این پیروزی مهم و ارزشمند بود که مقام معظم رهبری درباره آن فرمودند «خرمشهرها در پیش است» و با وجود  همه فشارها و تحریم ها به مردم ما  امیدواری دادند که خرمشهرهای دیگر در پیش است و این موضوع یک الگو و برند در کشور ماست.
وی یادآور شد: در حماسه بزرگ  فتح خرمشهر سلحشوران و رزمندگان غیور استان کهگیلویه و بویراحمد نقش آفرین بودند و شهیدانی را تقدیم کردیم و در طول دفاع مقدس نیز رزمندگان تیپ سرافراز 48 فتح سپاه استان حماسه آفرینی کردند. 
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال به دلیل  ویروس کرونا  امکان اجرای برنامه‌های گرامیداشت سوم خرداد و سایر مناسبت‌ها  به گونه‌ای که همه ساله برگزار می شد وجود ندارد اما مراسم‌های حداقلی در سطح سپاه و نواحی به یاد رزمندگان و ایثارگران برگزار و از این حماسه آفرینی ها تجلیل می کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار