معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: عناصر اصلی باندهای قاچاق، تهیه و توزیع انواع مواد مخدر هر چه سریعتر در این استان شناسایی و دستگیر شوند.
کد خبر: ۸۵۲۸۱۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳ 20 May 2020
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، احد جمالی روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: تحقق چنین موضوع مهمی جزو اولویت های جدی و اصلی متولیان امر در این استان باشد.
وی افزود: تقویت ابعاد فرهنگی مسأله مهم پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد ضروری است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: روحانیان، نهادهای مذهبی و فرهنگی، معلمان و سازمان های مردم نهاد استان اقدام به تعامل، همکاری و مشارکت لازم با متولیان امر در این زمینه کنند.
جمالی عنوان کرد: تمهیدات لازم اندیشیده شده تا نیروهای مقابله ای با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد با امکانات و تجهیزات بهتر، بیشتر، پیشرفته تر و به روز به این امر بپردازند.
وی ابراز داشت: اوایل امسال تاکنون تصمیم هایی ارزنده در زمینه مقابله و پیشگیری مواد مخدر، درمان معتادان و کاهش انواع آسیب های اجتماعی ناشی از مصرف آن از سوی دست اندرکاران مربوطه در کهگیلویه و بویراحمد گرفته و مصوب شده است.
جمالی گفت: باید تمامی این تصمیم ها به طور کامل، دقیق و با جدیت در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شوند.
فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: میزان کشفیات انواع مواد مخدر در این استان در سال گذشته ۶ تن و ۱۰۰ کیلوگرم بوده است.
سردار مهدی انصاری اظهار داشت: ابتدای امسال تاکنون ۱۲ باند قاچاق، تهیه و توزیع مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و متلاشی شده است.
وی افزود: مقابله جدی با ترانزیت مواد مخدر، معتادان متجاهر و شناسایی و دستگیری سران داخلی باندهای اصلی قاچاق، تهیه و توزیع مواد مخدر در دستور کار نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد است.
فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از برنامه های مهم امسال این نیرو متلاشی کردن باندهای اصلی قاچاق، تهیه و توزیع مواد مخدر و توقیف اموال آنهاست.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: سال گذشته ۹ نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در این استان برگزار که ۵۹ مصوبه داشت و ۹۵ درصد آنها اجرا شد.
سید ناصر رضایی اظهار داشت: یک هزار و ۷۰۸ قاچاقچی مواد مخدر سال قبل در طرح های امنیت اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و دستگیر شدند.
وی افزود: ۵۸ باند قاچاق، تهیه و توزیع مواد مخدر سال گذشته در کهگیلویه و بویراحمد متلاشی و ۳۰۲ دستگاه خودرو به ارزش ۱۴ میلیارد ریال نیز توقیف شد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار