استاندار در نشست ویژه ستاد مقابله با کرونا در آستانه عید فطر خبر داد:
استاندار کهگیلویه و بویراحمد : کمیته مدیریت تعطیلات عید فطر از همین امروز با فرماندهی فرمانداران در شهرستان ها خصوصا در دو شهرستان بویراحمد و دنا تشکیل می شوند که در این مدت باید به شدت شرایط مناطق مختلف استان مدیریت شود.
کد خبر: ۸۵۳۳۶۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷ 22 May 2020
بعد از ظهر امروز نشست ویژه ستاد کرونای استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور برخی از مسئولان استانی و به ریاست استاندار برگزار شد . در این نشست ابتدا استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار گزارش اعضای این ستاد در خصوص حوزه های تحت مدیریت خود شد که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ، فرمانده سپاه فتح ، فرماندار بویراحمد ، شهردار یاسوج ، رئیس جمعیت هلال احمر و نماینده نیروی انتظامی به ارائه گزارشات ، مشکلات و پیشنهادات پرداختند. 
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، استاندار در جمع بندی نشست با تبریک روز قدس گفت  : رهبری در سخنان روز قدس بسیار مختصر و مفید نسخه نجات بخش قدس را بیان کرد و با مطرح کردن راهکار همه پرسی با حضور ساکنین اصلی فلسطین بهانه ها را از کشورهای مغرض گرفت .
حسین کلانتری در ادامه اظهار داشت : گزارش دکتر یزدانپناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص وضعیت کرونا امیدوار کننده بود هر چند عده ای تلاش دارند اقتدار مردم و مسئولان استان در مقابله با این ویروس را زیر سوال ببرند اما خوشبختانه ما از هر جهت نسبت به کشور تا الان بهترین شرایط را داریم.
وی افزود : هر چند از نظر ما فوت یک نفر هم زیاد است اما بر اساس ارائه آمار مقایسه ای که در چنین شرایطی معمول است ، تنها استان تک رقمی از نظر آمار فوتی کرونا هستیم .
تشکیل کمیته مدیریت تعطیلات عید با فرماندهی فرمانداران / چگونگی حمله هدفمند به کرونا در استان / برپا نمودن چادر مسافران در هر نقطه ای ممنوع است
 
چگونگی حمله هدفمند به کرونا در استان
کلانتری در ادامه به شیوه حمله به کرونا در استان اشاره کرد و گفت : استراتژی بیماریابی فعال ما یک کار بسیجی وار و همگانی بود که بسیار زودتر از سایر استان ها این کار را شروع کردیم ضمن اینکه بیمار یابی ما بسیار کارآمدتر از دیگر استان ها بوده است.
وی در تشریح این اقدام استان در مقابله با کرونا ادامه داد : بیماریابی ما هوشمند و هدفمند بود به گونه ای که اگر در منطقه ای تست مثبتی مشاهده می شد همه محیط پیرامون این بیمار را بیماریابی می کردیم.
وی افزود : به عنوان نمونه برای فقط 3 تست مثبت کرونا در یکی از شهرستان های استان حدود 180 تست از اطرافیان و هر فردی که به هر نحوی احتمال ارتباط با این بیماران را داشته اند ، تست کرونا گرفته ایم که این کار نشان از هدفمند و هوشمند بودن مقابله با کرونا در استان ما است و در واقع ما با قدرت به این ویروس حمله کرده ایم و تا فعلا هم خوشبختانه موفق بوده ایم.
کلانتری گفت : کرونا ، تا الان به عنوان ویروسی ناشناخته مطرح بوده است و هر لحظه احتمال ایجاد شرایط ویژه توسط این ویروس وجود دارد پس نمی توان بی توجه به آن بود اما تا این لحظه همکاری ها و تلاش های مسئولان و همکاری مردم به نتایج خوبی رسیده است.
وی ادامه داد : الان با شرایط ویژه تعطیلات عید فطر مواجه هستیم و باید در این خصوص چند تصمیم مهم و کاربردی بگیریم.
تشکیل کمیته ویژه با فرماندهی فرمانداران
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود : کمیته مدیریت تعطیلات عید فطر از همین امروز با فرماندهی فرمانداران در شهرستان ها خصوصا در دو شهرستان بویراحمد و دنا تشکیل می شوند که در این مدت باید به شدت شرایط مناطق مختلف استان مدیریت شود.
کلانتری ادامه داد : کمیته های شهرستانی به فرماندهی فرمانداران و همکاری دیگر دستگاه ها موظف هستند محور های مهم ورودی استان را کنترل کنند .
وی گفت : در همه شبکه های سراسری اطلاع رسانی کرده ایم که سایت های گردشگری ما در حال تعمیر هستند و دینی بر گردان ما نیست اگر مسافران و گردشگران به استان آمدند و مجبور به بازگشت شدند.
هزینه سیاسی یک مصاحبه برای استاندار
کلانتری گفت : مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا به اندازه مصوبات شورای امنیت ملی اهمیت دارد و هیچ کس حق تخلف یا تقابل با آن را ندارد که در این زمینه مسئولین باید دقت لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه تصمیمات مربوط به محدودیت ها یا آزادسازی های مربوط به ستاد ملی مقابله با کرونا است ، گفت : تاکنون هر جایی که لازم بود بسته شود را بسته ایم و تذکرات لازم را هم داده ایم.
کلانتری گفت : تنها استانداری هستم که مصاحبه کشوری طی این روزهای منتهی به تعطیلات عید با صدا و سیما داشته ام و خواستار عدم ورود گردشگران به استان شده ام و این موضوع را به صراحت گفته ام و البته این موضوع برای من هزینه خواهد داشت که آن را پذیرفته ام.
هیچ کس حق برپایی چادر مسافرتی ندارد / مناطق گردشگری استان در حال آماده سازی است
استاندار گفت : این چند روز باید مدیریت کنیم هیچ کسی چه بومی و چه غیر بومی خق برپایی چادر در هیچ کجایی را ندارد و این یک مصوبه ستاد استان است و با قاطعیت باید اجرا شود.
کلانتری توضیح داد : مگر می شود در مناطق گردشگری اجازه برپا کردن چادر داد اما تجمعی در کنار ان صورت نگیرد و تبعاتی از این تجمعات ایجاد نشود؟
وی گفت : برخی نقاط گردشگری استان در این روزها نگران کننده است و باید تدابیر محدودیتی آن بیشتر شود ضمن اینکه ما در حال تعمیرات و تکمیل این مناطق گردشگر پذیر برای بعد از کرونا هستیم و نمی توانیم کسی را بپذیریم.
کلانتری گفت : چون این استان قطب گردشگری است و در کل کشور مردم اینجا را دوست دارند بی شک می خواهند به استان ما سفر کنند اما به این عزیزان هم وطن می گویم در حال آماده سازی مناطق گردشگری برای پس از کرونا هستیم و باید تا آن مدت صبر کنند.
وی در مورد بازار شهر یاسوج هم که احتمال دارد در این روزها به محل خطر تبدیل شود گفت : خود بازاریان در این چند روز تعطیلات مراعات می کنند و همراه مردم بازار را تعطیل خواهند کرد .
وی با هشدار به گردشگران گفت : همه ورودی های استان کنترل می شوند و چنانچه کسی دارای علائم بیماری باشد ، یا به مراکز قرنطینه یا مراکز درمانی فرستاده می شوند و یا اینکه اگر نپذیرفتند باید برگردند و وارد استان نشوند.
توصیه به قلم به دستان التهاب آفرین
کلانتری گفت : سیاست اصلی ستاد ملی مقابله کرونا حفظ جان مردم است و ما هم باید یاد بگیریم با کرونا زندگی کنیم بنابراین با جنجال و هیاهو به جایی نمی رسیم باید منطقی برخورد کنیم.
وی افزود : همه دنیا به شدت درگیر این ویروس است و نمی دانیم چه تعداد از مردم گرفتار کرونا شده اند اما باید یادبگیریم با وجود کرونا چگونه زندگی کنیم ، چگونه خرید کنیم و چگونه به محل کار خود برویم.
کلانتری در پایان با اشاره برخی سیاه نمایی ها گفت : متاسفانه عده معدودی از کسانی که دسترسی به قلم و سایت ها دارند سعی در ایجاد تنش و التهاب دارند که به این معدود افراد توصیه می شود دست از این کار بردارند و به آرامش جامعه کمک کنند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار