فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد به تشریح اقدامات سپاه فتح و بسیج برای تحقق شعار جهش تولید پرداخت.
کد خبر: ۸۵۴۸۸۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۵ 27 May 2020
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، سردار حمید خرم دل گفت: شعارامسال از سوی مقام معظم رهبری به نام "جهش تولید" نامگذاری شده و سپاه و بسیج نمی تواند نسبت به این موضوع بی تفاوت باشد و به طور یقین برنامه های محوری و عملیاتی در دستور کار است .
وی بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در خصوص آن  با استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت و گو کردیم و با آغوش باز پذیرفتند این بود که مجموعه بسیج مهندسین صنعتی و بسیج کارگری سپاه فتح استان کارخانه ها و شرکت هایی که در سطح استان وجود دارد را ارزیابی کردند.
سردار خرم دل افزود: در این ارزیابی ها مشخص شد که بیش از 500 شرکت و کارخانه در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که به دلیل مسائلی همچون عدم سرمایه در گردش، افزایش مالیات، تسهیلات، تامین اجتماعی و... هم اکنون راکد و یا نیمه فعال هستند و برخی نیز با حداکثر ظرفیت کار نمی کنند که  آسیب شناسی های لازم صورت می گیرد .
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: به زودی ستاد ویژه ای به منظور رفع مشکلات این واحدهای تولیدی به حضور مسئولان استان تشکیل خواهد شد و در بحث گره گشایی از مشکلات واحدهای تولیدی، اشتغال و تولید اقدامات خوبی انجام می شود.
وی تاکید کرد: در مجموعه سپاه، سازمان بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت وآبادانی برنامه های خوبی دارند و تا سال 88 پنج دهستان را در حوزه محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال زیر پوشش داشتند و با پیگیری های انجام شده 9 دهستان دیگر به سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه شد و جزو استان های پیشرو هستیم که توانستیم سهیمه بیشتری بگیریم.
سردار خرم دل گفت: با زیر پوشش قراردادن دهستان ها به لحاظ دریافت اعتبار، امکانات و برنامه ها اتفاقات خوبی می افتد و در حوزه پزشکی، فرهنگی و عمرانی، اشتغال و افزایش بهره وری تحول شگرفی در بحث محرومیت زدایی استان شکل می گیرد.
فرمانده ارشد نظامی استان افزود: در حوزه محرومیت زدایی امسال نیز 14 دهستان دیگر را تحت پوشش قرار خواهیم داد و در حوزه عمرانی، پزشکی، فرهنگی، آموزش، عمران و آبادانی، افزایش بهره وری محصولات کشاورزی و دامی و سایر عرصه هایی که مردم به آنها نیازمند هستند به فعالیت می پردازیم .
وی بیان کرد: در بحث اشتغالزایی با همکاری بسیج سازندگی، صندوق کارآفرینی امید و اداره کل کار، رفاه و امور اجتماعی استان تسهیلاتی تدارک دیده شده است و کسانی که تمایل دارند می توانند از این فرصت استفاده کنند و با دریافت تسهیلات برای خود و خانواده هایشان اشتغازایی ایجاد کنند.

سردار خرم دل افزود: سال گذشته نیز افرادی در منطقه جلیل بویراحمد از تسهیلات زودبازده استفاده کردند و برای بسیاری از جوانان شغل ایجاد شد.
وی  تصریح کرد: با وجود شرایط کرونایی که جامعه با آن دست و پنجه نرم می کند اما  امیدواریم بتوانیم اقدامات قابل قبولی در راستای تحقق جهش تولید انجام دهیم.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در شرایط تحریم قرار داریم و باید این فضا شکسته شود گفت: با مدیریت جهادی و اخلاص می توان از سختی ها و تنگناها عبور کرد و همه مردم و مسئولان باید پای کار بیایند تا بتوانیم موفق شویم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار