بررسی آخرین وضعیت اعتبارنامه نماینده گچساران و باشت
رئیس شعبه 12 بررسی کننده اعتبار نامه منتخبان مجلس با بیان اینکه 18 اعتبار نامه به شعبه 12 ارجاع شده، تصریح کرد: 17 اعتبار به اتفاق آرا تصویب شد اما اعتبار نامه آقای تاجگردون منتخب گچساران که به این شعبه ارجاع شده، به دلیل اعتراضی 9 نفر از منتخبین داشتند، در دست بررسی است.
کد خبر: ۸۵۶۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵ 31 May 2020

از روز گذشته یکی از اتفاقات بی سابقه در مورد نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد و کم سابقه در ادوار مختلف مجلس برای نماینده پر نفوذ گچساران و باشت رخ داد . اعتبارنامه غلام رضا تاجگردون توسط تعدادی از نمایندگان مورد اعتراض قرار گرفت که از قرار معلوم این افراد با ارائه مستنداتی خواستار بررسی اعتبارنامه وی شده اند.
در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اعتبارنامه نمایندگان تایید شد و تنها تایید اعتبارنامه سه منتخب سید کاظم دلخوش، منتخب صومعه‌سرا غلامرضا تاجگردون، منتخب گچساران و حسین محمدصالحی، منتخب حوزه انتخابیه فریدن، فریدون‌شهر، چادگان از سوی شعب اعلام نشد.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد, جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست محمدباقر قالیباف آغاز شد.
 جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه، 11 خردادماه) به ریاست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و با حضور 222 از نمایندگان آغاز شد.
موضوعات ذیل دستور کارهای امروز پارلمان است: 
ارائه گزارش شعب ۱۵ گانه درباره‌ بررسی اعتبارنامه منتخبان
گزارش شعبه ۹ درباره انتخاب عضو کمیسیون تدوین آیین‌نامه
گزارش سرپرست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره مسائل اقتصادی کشور. 
مکاتبه با شورای نگهبان برای اعتبارنامه تاجگردون
حجت الاسلام و المسلمین سید ناصر موسوی لارگانی منتخب فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت بررسی اعتبارنامه های ارجاع شده به شعبه 12 مجلس شورای اسلامی از جمله اعتبار نامه تاج گردون گفت: دیروز شنبه شعبه 12 جلسه داشت و همه اعتبارنامه هایی که به این شعبه ارجاع شده را بررسی کردیم.
وی با بیان اینکه 18 اعتبار نامه به شعبه 12 ارجاع شده، تصریح کرد: 17 اعتبار به اتفاق آرا تصویب شد اما اعتبار نامه آقای تاجگردون منتخب گچساران که به این شعبه ارجاع شده، به دلیل اعتراضی 9 نفر از منتخبین داشتند، در دست بررسی است.
رئیس شعبه 12 بررسی کننده اعتبار نامه منتخبان مجلس تصریح کرد: با توجه به 29 و 30 آئین نامه داخلی مجلس، ما نامه ای را به همراه مستنداتی که معترضین به این اعتبار نامه، به شعبه تحویل دادند را به شورای نگهبان دادیم که آیا این مواردی که معترضین اعلام کردند، در زمان بررسی صلاحیت آقای تاجگردون در ایام انتخابات بررسی شده است یا نه.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی لارگانی افزود: پس از دریافت جواب استعلام از شورای نگهبان، شعبه تشکیل جلسه می دهد و در خصوص این اعتبار نامه اعلام نظر می کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طبق ماده 29 آئین نامه داخلی شعبه موظف است اعتبارنامه‌هایی که مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفته است، حداکثر ظرف مدت پنج روز کاری رسیدگی کند. در صورتی‌که نظر شعبه تأیید اعتبارنامه باشد، گزارش تأیید آن برای تصمیم‌گیری به مجلس ارائه می‌شود. چنانچه نظر شعبه رد اعتبارنامه باشد، از طریق هیأت رئیسه مجلس به کمیسیون تحقیق ارجاع خواهد شد تا پس از رسیدگی و ارائه گزارش، برای تصمیم‌گیری مجلس در دستور کار قرار گیرد.
تبصره- شعبه موظف است حداقل بیست و چهار ساعت قبل از بررسی اعتبارنامه از معترض یا معترضان جهت توضیح اعتراض و از نماینده‌ای که اعتبارنامه‌اش مورد اعتراض قرار گرفته جهت دفاع دعوت به ‌عمل آورد. عدم حضور هر یک از آنان مانع رسیدگی نیست. معترض یا معترضان در صورت عدم حضور غیرموجه در شعبه، در جلسه علنی حق اعتراض ندارند. موجه‌بودن عدم حضور باید به تأییدهیأت رئیسه مجلس برسد. اگر عدم حضور، موجه بود فقط یک بار دیگر جلسه شعبه ظرف مدت پنج روز مجدداً تشکیل می‌شود و نظر خود را اعلام می‌کند.
ماده 30- هیچ شعبه ‏اى نمى ‏تواند تقدیم گزارش خود را بیش از پنج روز کاری از تاریخ دریافت پرونده به تعویق اندازد. درصورتى که تأخیر به حکم ضرورت پیش آمده باشد، رئیس و در غیاب او نائب‌رئیس شعبه مکلف استهیأت رئیسه مجلس را مطلع سازد. هرگاه هیأت رئیسه علت را موجه دانست، موضوع را دوباره به همان شعبه ودرغیراین‌صورت به شعبه بعد ارجاع می‌نماید که ظرف پنج روز کاریپس از دریافت پرونده، گزارش دهد.
اعتبار نامه غلامرضا تاج گردون مورد اعتراض علی‌اکبر کریمی منتخب اراک، روح‌الله نجابت منتخب شیراز و علیرضا زاکانی علی خضریان، سیدنظام‌الدین موسوی، مجتبی رضاخواه، احمد نادری، مالک شریعتی و اقبال شاکری از منتخبان تهران قرار گرفته است./
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
عطب اله بهشت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
اینهای که اعتراض دارند اکثرا خودشان رانت خوارند و خیال نکنند همیشه مجلس ما این عده است انشااله با مشارکت مردم دوباره از صحنه سیاست حذف خواهند شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار