مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد از تولید سه اثر نقاشی از پرتره شهدای استان خبر داد.
کد خبر: ۸۵۹۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶ 06 June 2020
مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد از تولید سه اثر نقاشی از پرتره شهدای استان خبر داد.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویر احمد ، عبدالرسول شریفی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران، افزرد: این آثار توسط هنرمندان نقاش هم استانی با حمایت حوزه هنری وبا هدف حفظ و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تولید شد.
شریفی بیان داشت: شهدای شاخص و سرداران شهید استان ما کم نیستند ولی متأسفانه در اذهان عمومی و جامعه ما به درستی معرفی نشده‌اند که یکی از اهداف ما در واحد تجسمی این است که با ورود به چنین تولیداتی بستر عمومی جامعه را به این سطح از آشنایی نزدیک کنیم.
وی تصریح کرد: زبان هنر برای بیان بسیاری از مسائل زبان جذابی است و می‌تواند مخاطب را به موضوعی که در اثر نهفته است جذب کند که این ویژگی باعث شد تا ما به سمت اجرای نقاشی پرتره شهدای استان گام برداریم.
شریفی افزود: در این پروژه پرتره سردار شهید طالبی توسط محمد حسن قاسمیان، سردار شهید جواد هرمز پور و، سردارشهید ولی پور توسط علی حسن قاسمیان از نقاشان مطرح هم استانی تولیدشده است.
مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان گفت: علاوه بر آثار یادشده، دو اثر نقاشی ارزشمند با موضوع ایران اسلامی توسط مجتبی ملایی و حسین موسوی از دیگر هنر مندان نقاش استان تولید و از طریق فضای مجازی منتشر شد.
وی یاد آور شد: این آثار هم اکنون از طریق صفحه اینستاگرام حوزه هنری قابل مشاهده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار