به عنوان مثال دو نماینده از سه نماینده کهگیلویه و بویراحمد که اتفاقا یکی از آن ها یعنی سید محمد موحد هم راستا با جناح اکثریت و هیات رئیسه است و دیگری غلام رضا تاجگردون از جناح مخالف اکثریت ، هر دو به شدت معترض نسبت به عملکرد هیات رئیسه نسبت به خود هستند.
کد خبر: ۸۶۴۰۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶ 18 June 2020

شروع کار مجلس یازدهم یکی از پر حاشیه ترین ادوار مجلس بوده است به گونه ای که طی همین چند روز آغاز به کار ، بیشترین اعتراضات را در پی داشته است از جمله اعتراض به عملکرد هیات رئیسه آن ! 
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، دو چالش مهم این روزهای مجلس و هیات رئیسه آن بحث کمیسیون ها و اعتبارنامه است که هدف عملکرد هیات رئیسه فقط متوجه جناح های سیاسی مخالف نیست ! به عنوان مثال دو نماینده از سه نماینده کهگیلویه و بویراحمد که اتفاقا یکی از آن ها یعنی سید محمد موحد هم راستا با جناح اکثریت و هیات رئیسه است و دیگری غلام رضا تاجگردون از جناح مخالف اکثریت ، هر دو به شدت معترض نسبت به عملکرد هیات رئیسه نسبت به خود هستند.
در این بین برخی دلیل برخورد با این دو چهره را ناشی از مسائل قومیتی عنوان می کنند که در موضع گیری های رسمی تاکنون کسی به آن کمتر اشاره کرده است . اما فاغ از واقعیات ماجرای اصلی و پشت پرده احتمالی برخورد با این دو چهره این وضعیت عملکردی مجلس و هیات رئیسه ، داد رئیس کمیسیون تحقیق را هم درآورده است !
علی اصغر خانی»، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، در ارزیابی عملکرد مجلس یازدهم در بازه زمانی شکل‌گیری این مجلس تاکنون به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت:تا امروز مباحث مختلفی در مجلس مطرح شده اما ارزیابی برای مجلس یازدهم هنوز زود است و باید وارد بحث‌های تخصصی، جدی و کلان‌تر بشویم، که بتوان ارزیابی کرد.
این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه مجلس یازدهم تا امروز در حوزه اقتصادی چه اقداماتی انجام داده است؟ افزود: مجلس هنوز وارد مباحث اقتصادی نشده است اما تعدادی از وزرا به صحن آمدند و از عملکرد خود گزارش دادند که برخی از گزارش‌ها مورد پذیرش اکثریت نمایندگان قرار گرفت و برخی دیگر با استقبال همکاران روبرو نشد.
خانی در خصوص زمان شکل‌گیری کمیسیون‌های تخصصی مجلس تصریح کرد: تا این لحظه موضوع تشکیل کمیسیون‌های تخصصی قطعی و نهایی نشده است که به نظر می‌رسد تا هفته آینده قطعی شود.
نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود در ارزیابی عملکرد هیئت رئیسه مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: در این سه هفته ارزیابی خوبی از عملکرد هیئت رئیسه ندارم چراکه نتوانسته است آنطور که باید و شاید مجلس را مدیریت کند. به عنوان مثال در کل دوره‌های مجلس بیشترین تعداد اعتراض در رابطه با کمیسیون‌ها، در مجلس یازدهم اتفاق افتاده است که همین نکته به تنهایی، نشان دهنده این است که هیئت رئیسه نتوانسته به خوبی مدیریت کند، لذا از این منظر هیأت رئیسه نمره ضعیفی گرفته است.
خانی ادامه داد:  حدود ۸۰ نفر از نماینده نسبت به ترکیب کمیسیون‌ها معترض هستند، در حالی که در برخی از دوره‌های مجلس این رقم به تعداد انگشتان دست هم نبوده است و این عملکرد ضعیف هیات رئیسه را نشان می‌دهد، علاوه براین به نظر می‌رسد برخی از کمیسیون‌ها بسیار ضعیف شکل خواهند گرفت.
رئیس کمیسیون تحقیق در خصوص آخرین اتفاقات پرونده تاج گردون یادآور شد: پرونده تاجگردون در حال بررسی و کارشناسی است. تاکنون دو جلسه چندساعته و مفصل در این خصوص برگزار کردیم که در یک جلسه از معترضین و در جلسه دیگر از تاجگردون دعوت شد تا صحبت‌های خود را مطرح کنند، در نهایت بنا شد تاجگردون و معترضین تا روز شنبه مستندات خود را به کمیسیون تحقیق ارائه کنند و پس از آن، ما کار کارشناسی و بررسی نهایی را انجام خواهیم داد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار