کد خبر: ۸۶۸۳۶۷
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵ 28 June 2020
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از افزایش مصرف بالای برق در این استان در ساعات اوج بار امسال خبر داد.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، داود راهزادی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته صرفه جویی آب و برق، اظهار داشت: حدود 381 مگاوات برق در ساعات اوج بار در این استان  توسط مشترکان برق مصرف شده که بر اساس سهم مصرف مشترکین سهم بالایی است.
وی با بیان اینکه اگر میزان مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد رشد مضاعف داشته باشد به‌طور حتم خاموشی‌هایی ایجاد می‌شود، عنوان کرد: ما نیازمند همراهی مشترکان برق در زمان ساعات اوج بار مصرف هستیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از ارائه مکانیزم‌های تشویقی برای تعرفه‌های کشاورزی و صنعتی در این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: برق حدود 2 هزار اشتراک کشاورزی و صنعتی در استان در ساعات اوج بار مصرف که از ساعت 12 تا 16 بوده، از راه دور قطع می‌شود.
راهزادی با اشاره به فروپاشی احتمالی شبکه‌های برق به‌دلیل افزایش چشمگیر مصرف برق و خاموشی‌های گسترده، افزود: اگر مشترکان برق در نحوه مصرف برق خود در ساعات اوج بار مصرف مدیریت‌های لازم را انجام ندهند احتمال فروپاشی شبکه و خاموشی‌های گسترده برق وجود دارد.
وی گفت: اکنون در استان کهگیلویه و بویراحمد تمام روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت برق پایدار برخوردار بوده و هیچ روستایی که دارای 10 خانوار بوده و کد روستایی داشته باشد در این استان فاقد شبکه‌های برق نداریم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد  از واگذاری 700 پنل خورشیدی به عشایر این استان با همکاری اداره کل امور عشایر در ماه‌های آینده خبر داد و افزود: با واگذاری این پنل ها می توان شاهد تحول خوبی در صنعت برق در سیاه چادرهای عشایری استان بود.
راهزادی تصریح کرد: نرخ تلفات انرژی شبکه‌های برق در این استان نسبت به گذشته پایین‌تر آمده و البته برای پایین آمدن نرخ حدود 12 درصدی تلفات انرژی شبکه در استان اقدامات فنی و کارشناسی در حال انجام است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار