کد خبر: ۸۶۸۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰ 29 June 2020
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد از بهره برداری پروژه آبرسانی به شهر لیکک و روستاهای مسیر از سد کوثر در سال ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، آرش مصلح با اشاره به اینکه طرح آبرسانی به لیکک و روستاهای مسیر از سد کوثر یکی از مهمترین پروژه‌های آب شرب کهگیلویه و بویراحمد بوده که عملیات اجرایی آن از سال 1390 آغاز شده است، اظهار داشت: هم اکنون این پروژه 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی عنوان کرد: در این پروژه در مسیری به طول 55 کیلومتر و با اختلاف ارتفاع حدود 400 متر، آب تصفیه شده از سد کوثر برای جمعیت حدود 85 هزار نفر انتقال می‌یابد که برای توسعه جمعیت تا افق 1420 طراحی شده است.
سرپرست شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در هفته گذشته به همراه امام جمعه و فرماندار شهرستان بهمئی از این پروژه بازدید کرده‌ایم، ادامه داد:  مقرر شد عملیات لوله گذاری کل 55 کیلومتر، امسال انجام و سال بعد نیز ایستگاه پمپاژ و مخازن آن تکمیل شود.
مصلح با اشاره به اینکه هزینه اتمام این پروژه حدود 250 میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: حدود 10 کیلومتر از مسیر معارضات اجتماعی وجود دارد که با پیگیری‌های انجام شده و گرفتن اعتبار بزودی این مشکل نیز مرتفع می‌شود.
وی تصریح کرد: در سفر اخیر جغتایی رئیس امور پایش و آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کشور به استان، 60 میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تخصیص داده شد که با تزریق همه اعتبارت لازم و رفع مشکل معارضات موجود که با تلاش مسئولان محلی و همکاری ریش سفیدان و معتمدان انجام خواهد گرفت.
سرپرست شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد افزود: در نیمه دوم سال آینده شاهد بهره برداری از این پروژه مهم و حیاتی هستیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار