کد خبر: ۸۷۴۴۰۸
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷ 12 July 2020
نماینده مردم تهران در مجلس می‌گوید: درباره تاجگردون باید گفت تصمیم‌گیری درباره اعتبارنامه او، فقط خواست جبهه پایداری نبود بلکه خواسته تعدادی از نمایندگان بود که برخی از آنها از جبهه پایداری بودند.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، «زهره سادات لاجوردی»، نماینده مردم تهران، شمیرانات و ری در مجلس، درباره برخی گمانه‌ها مبنی بر اینکه رد اعتبارنامه تاجگردون به درخواست جبهه پایداری بوده است به خبرنگار خبرگزاری برنا گفت: آخرین مرحله تائید اعتبارنامه هر فردی خود مجلس شورای اسلامی است. علاوه بر تائید شورای نگهبان و مراجع چهاگانه مرحله آخر، مرحله‌ای است که در قانون پیش‌بینی شده و در وصیت‌نامه امام خمینی (ره) هم به آن خیلی تاکید شده است، در این مرحله باید خود نمایندگان تصمیم بگیرند.
این عضو فراکسیون زنان مجلس افزود: درباره تاجگردون هم باید گفت تصمیم‌گیری درباره اعتبارنامه او فقط خواست جبهه پایداری نبود بلکه خواسته تعدادی از نمایندگان بود که برخی از آنها از جبهه پایداری بودند. البته این درخواست بدون دلیل و به خاطر مسائل شخصی نبود بلکه بنابر بررسی مستندات و ادله موجود  توسط تعداد زیادی از نمایندگان که منحصر به جبهه پایداری نبودند، صورت گرفت. مستندات پیگیری و بررسی شد و وقتی نتیجه قطعی برای نمایندگان احراز شد، این مسئله را در جلساتی که داشتیم بررسی کردیم و وظیفه مجلس هم این بود که رسیدگی کند تا این مسئله در صحن علنی بررسی و رای‌گیری شود و نهایتا، رای نمایندگان بر رد این اعتبارنامه بود.
لاجوردی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود تائید اعتبارنامه صالحی به دلیل گرایش اصولگرایی او و رد اعتبارنامه تاجگردون به دلیل اصلاح‌طلبی او بوده است آیا چنین مطلبی صحت دارد یا خیر؟ عنوان کرد: بحث اصلاح‌طلبی و اصولگرایی در بررسی اعتبارنامه‌ها مطرح نبوده است. اگر به ادله‌ای که به آنها استناد شد توجه کنید اصلا بحث اصولگرایی یا اصلاح‌طلبی شخصی مطرح نبود. اگر مستنداتی علیه یک فرد اصولگرا هم باشد، باید این مستندات بررسی شوند. ما طبق قانون پیش رفتیم و بحث جناح سیاسی اصلا مطرح نبود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار