کد خبر: ۸۷۴۷۴۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶ 13 July 2020
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سال جاری پروژه راه آهن «اقلید-یاسوج» شش میلیارد تومان اعتبار دارد گفت: این اعتبار در مقابل حجم عملیات اجرایی آن ناچیز بوده و در واقع به جایی نمی‌رسد.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، پژمان نیک اقبالی در گفتگو با خبرنگار بازار افزود: اتصال یاسوج به شبکه ریلی و آزاد راه شیراز به اصفهان دو طرحی است که برای کهگیلویه و بویراحمد دارای اهمیت حیاتی است.
وی با بیان اینکه طرح اتصال یاسوج به شبکه آزادراه ها و همچنین راه آهن برای جنوب کشور بسیار مهم است، گفت: طول این مسیر راه آهن ۱۴۰ کیلومتر بوده که اجرای ۲۰ کیلومتر آن به عنوان فاز اول ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
نیک اقبالی اظهار داشت: ۱۴۰ کیلومتر این مسیر راه آهن، ۱۱ کیلومتر تونل دارد و با روند تزریق فعلی اعتبار به این پروژه، ساخت آن سالها طول می کشد.
وی اعتبار مورد نیاز این پروژه را یک هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: افزایش اعتبارات تزریقی این پروژه به سالی ۲۰۰ میلیارد تومان تکمیل پروژه را در پنج سال ممکن می کند.
نیک اقبالی افزود: کهگیلویه و بویراحمد پتانسیلهای بسیاری دارد و با توجه به منابع مهم این استان می توان محصولات صادراتی را با سیستم حمل و نقل ریلی راحت و سریع به مقصد رساند.
وی بیان داشت: این راه آهن، سبب تسهیل حمل و نقل بار و کمک به رونق اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد و توسعه گردشگری خواهد شد.
نیک اقبالی افزود: کلنگ این پروژه سال۹۵ به زمین زده شد و طبق برنامه‌ریزی‌ها، این پروژه دارای هفت ایستگاه، ۱۱ دستگاه تونل به طول ۲۰ کیلومتر و ۱۰ دهانه پل در قالب سه کیلومتر است.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در افق ۲۰۱۵ راه‌آهن «اقلید- یاسوج» توان جابه‌جایی چهار میلیون تن‌بار و ۴۰۰ هزار مسافر را داشته باشد، گفت: این پروژه نیازمند تامین اعتبار بوده و باید روند اجرا تسریع شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار