کد خبر: ۸۷۵۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱ 15 July 2020
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به 38 نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه دو مورد فوتی 78 ساله و 93 ساله گزارش شد، این جان باختگان هر دو دارای بیماری زمینه ای بودند.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز يزدان‌پناه گفت: در بیست و پنجمین روز از تیرماه، 80 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری هستند.
وی اذعان داشت: دیروز 20 بیمار كرونايي بستری و 18 بیمار نيز از بیمارستان های استان ترخیص شدند.
وی با اشاره به اینکه 10 بیمار كرونايي نیز در بخش آی سی یو بيمارستان‌هاي استان بستري مي باشند، عنوان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 1801 مورد گزارش شده است.
دکتر يزدان‌پناه اظهار داشت: امروز نیز جواب 138 نمونه را از آزمایشگاه تشخیصی مولکولی یاسوج دریافت نمودیم که بيشترين موارد مثبت مربوط به گچساران( ٤٥ درصد) ، بويراحمد(٤٠ درصد) و بقيه موارد در شهرستان‌هاي باشت،لنده و دنا مي باشند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت هشدار قرار دارد، هر کسی از خانه بیرون می‌آید باید ماسک داشته باشد اما بیشترین ضرورت استفاده از ماسک در مکان های سربسته و گروهی است زیرا ثابت شده که استفاده از ماسک در کاهش انتقال بیماری و قطع زنجیره انتقال موثر است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ویروس کرونا به راحتی از راه صحبت، عطسه و سرفه کردن منتقل می‌شود و تنها وسیله راحت و در دسترس برای جلوگیری از انتشار و ابتلا به آن ماسک است.
دکتر یزدان پناه گفت: رعایت فاصله گدازی هوشمند، عدم شرکت در مراسمات و دورهمی ها و‌ پرهیز از مسافرت از دیگر توصیه های ما به هم استانی های عزیز برای مصون ماندن از این بیماری خطرناک است.
وی با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در رعایت اصول بهداشتی به خصوص شست و شوی مداوم و صحیح دست ها، یادآور شد: عدم رعایت موازین بهداشتی از جمله ضدعفونی وسایل در معرض تماس و دست ها زنگ خطری است که تمامی تلاش مجموعه بهداشت و درمان را از بین می‌برد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار