کد خبر: ۸۸۲۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳ 02 August 2020
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی اداره كل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد، از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۴۰۰ وسیله سنجش و ترازو موجود در مراکز بازار عرضه استان توسط بازرسان اداره کل و آزمایشگاههای تائيد صلاحيت شده سازمان ملی استاندارد، آزمون و صحت وسايل مذكور مورد ارزيابی قرار گرفت.
بهمن رحمتی مدیر کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس قوانين سازمان ملی استاندارد ايران، وسايل سنجش مشمول مقررات استاندارد اجباری بوده و لذا بازرسان اين اداره كل و آزمایشگاههای تائيد صلاحيت شده در راستای انجام اين وظيفه قانونی، از واحدهای صنفی و خدماتی بازديد و بازرسی به عمل آورده كه در اين بازديدها بیش از ۴۰۰ مورد از وسايل سنجش و ترازوها مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت. 
رحمتی بیان داشت: وسايل سنجش و ترازوها مشمول استاندارد اجباری بوده و لذا اين وسايل علاوه بر داشتن نشان استاندارد در تولید آنها، بايستی ساليانه مورد آزمون و كنترل قرار گرفته و برچسب صحت آزمون روی آنها نصب گردد و در صورت عدم همكاری متصديان وسايل سنجش با بازرسان اداره كل استاندارد و آزمایشگاههای تایید صلاحیت شده، متخلفين به مراجع قضائی و تعزیرات حکومتی معرفی می شوند.
  مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد به هم استانی های عزیز توصيه كرد در هنگام خريد، به منظور اطمينان از صحت عملكرد وسايل توزين، به برچسب صحت عملكرد الصاق شده بر روی ترازوها توجه نموده و از خرید از مراكزی كه ترازوهای آنها فاقد برچسب صحت عملكرد است خودداری نمايند.
وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طريق سامانه تلفنی رسيدگی به شكايات ۱۵۱۷ اداره كل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد اطلاع دهند تا اقدام قانونی لازم توسط کارشناسان این اداره کل به عمل آید.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار