کد خبر: ۸۸۴۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴ 05 August 2020
از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۲۶۹۷ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و از ظهر دیروز تا امروز ۱۳۳۱ تن بر شمارشان افزوده شده است.پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از 317 هزار تن گذشت.

به گزارش «تابناک»؛ دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، دو هزار و 697 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و 331 مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به 317 هزار و 483 تن رسید.

وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، 185 تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۷ هزار و 802 تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه 274 هزار و 932 تن بهبود یافته‌اند.

لاری افزود: 4129 تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین تا کنون دو میلیون و 587 هزار و 83 آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.
 
وی ادامه داد: استانهای مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۶.۱ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۳.۹ درصد؛ این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان به ۵.۶ درصد رسیده و روند کاهشی خود را حفظ کرده است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار