نماینده شهرستان‌های ۴ گانه کهگیلویه و بویراحمد از روند لاک‌پشتی پروژه انتقال آب مارون به اراضی دیم دهدشت غربی انتقاد کرد.
کد خبر: ۸۹۶۴۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶ 07 September 2020
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم از یاسوج، 13 سال پیش پروژه انتقال آب مارون(ایدنک) به 6 هزار هکتار اراضی کشاورزی دیم دهدشت کلنگ زنی شد و هم اکنون تنها 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تکمیل و بهره برداری از این پروژه 6 هزار هکتار از اراضی دیم دهدشت غربی را به صورت آبیاری تحت فشار و تقلی تحت پوشش قرار می‌دهد و بدون شک تحولی عظیم در توسعه بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال ایجاد می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد موحد نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: روند اجرایی پروژه انتقال آب مارون به اراضی دیم دهدشت غربی رضایت‌بخش نیست و باید در این زمینه متولیان امر چاره اندیشی کنند.


وی با اشاره به اینکه گذشت 13 سال از آغاز اجرایی یک پروژه و داشتن 25 درصد پیشرفت فیزیکی نگران کننده است، افزود: در صورت ادامه این روند، 20 سال دیگر باید ساهد تکمیل و بهره برداری و در واقع بهره مندی مردم باشیم.

موحد با ابراز نگرانی از عدم پرداخت بیش از 10 ماهه کارگران پروژه انتقال آب به اراضی دهدشت غربی، ادامه داد: مسئولان باید پاسخگو باشند که این گارگران کجا باید پول نان را تهیه کنند و در یک کلام روند موجود را تحمل نمی‌کنم و تکلیف باید روشن شود.

به گزارش تسنیم، در صورت تامین اعتبار یک هزار میلیارد ریالی شاهد بهره برداری از پروژه انتقال آب مارون به 6 هزار هکتار از اراضی دیم دهدشت غربی هستیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار