نماینده ولی‌فقیه در سازمان آموزش و تحقیقات کشاورزی کشور گفت: راه‌اندازی و حمایت از هنرستان‌های کشاورزی از مهمترین برنامه‌های مرکز تحقیقات کشاورزی جهت تربیت نیروی انسانی در بخش کشاورزی است.
کد خبر: ۹۰۱۶۵۶
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰ 21 September 2020

نماینده  ولی فقیه سازمان  تحقیقات آموزش کشاورزی  و منابع طبیعی کشور از اقدامات و فعالیت‌های  علمی و آموزشی  هنرستان کشاورزی حضرت ایت الله ملک حسینی تقدیر کرد.

 حجت‌الاسلام حسین سعیدیان  در بازدید از هنرستان کشاورزی حضرت آیت الله ملک‌حسینی یاسوج گفت: راه‌اندازی و حمایت از هنرستان‌های کشاورزی از مهمترین برنامه‌های مرکز  تحقیقات کشاورزی جهت تربیت نیروی انسانی  در بخش کشاورزی است.

وی با بیان اینکه کشاورزی در دنیای امروز از مسیر علم و دانش می‌گذرد  اظهار داشت: کشاورزان ما امروز کم سواد و یا متوسط به پایین هستند که هنرستان‌های کشاورزی فرصت‌ مناسبی برای تربیت  نیروی انسانی است تا کشاورزان آینده  با علم و دانش روز  برای ارتقا بهره‌وری و استفاده مناسب از آب وخاک برای تولید بهتر استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در سازمان تحقیقات ، آموزش‌ کشاورزی و منابع طبیعی کشور افزود: آموزش و پژوهش امروز در هم آمیخته است که باید اساتید هنرجویان را به سمت کارهای علمی و پژوهشی و توجه خاص به مهارت‌های آموزشی  سوق دهند تا از رهگذر چالش‌های پژوهشی توانمند علمی  پیدا کنند.

 

حجت السلام سعیدیان با تقدیر و تشکر از مدیر هنرستان کشاورزی حضرت  آیت  الله ملک حسبنی گفت :با توجه به‌ محدودیت‌ها و مشکلات این هنرستان خوشبختانه تلاشهای علمی ، آموزشی، فرهنگی و مهارتی  خوبی صورت گرفته است که نشان  از توانمندی واشراف مدیریت این مجموعه است.

وی توجه خاص به مهارت آموزی  هنرجویان را یادآور شد و از مدیر و هنرآموزان  هنرستان کشاورزی  حضرت  آیت‌الله ملک حسینی خواست به این مهم  توجه خاصی شود.

 حجت‌الاسلام سعیدیان ارتباط معنوی با پروردگار و تلاش برای ترویج سیره نبوی را به همه هنرآموزان و هنرجویان هنرستان کشاورزی  توصیه کرد و اظهار امیدواری کرد با تلاش‌های ارزنده و خوب مدیر و مجموعه هنرستان کشاورزی  شاهد رشد و پویایی این هنرستان در خدمت به دانش آموزان باشیم.

رئیس  مرکز تحقیقات و آموزش  کشاورزی و منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد  نیز در این بازدید گفت:  با توجه‌  به‌ ظرفیتهای استان تاسیس هنرستان کشاورزی از اقدامات خوب و ماندگاری  بود که با همکاری اداره کل آموزش  و پرورش  و مرکز تحقیقات  کشاوری انجام گرفت.

کاووس کشاورز افزود: رونق و ارتقا  این هنرستان از اولویت‌های مرکز تحقیقات است که با توجه به شبانه روزی بودن این مجموعه‌ علمی  توجه به مسائل  آموزشی  ومهارتی  و توسعه و تجهیز آن‌  را در دستور کار قرار داده ایم.

وی مدیر هنرستان کشاورزی حضرت  آیت الله ملک حسینی را از مدیران توانمند و خوب آموزش و پرورش  دانست و گفت: در سایه مدیریت توانمند و علمی این هنرستان و با تعامل و همکاری خوبی که ایشان با مجامع علمی ، فرهنگی و مسؤلان  استان دارد شاهد رشد وبالندگی  هنرستان کشاورزی هستیم.

مدیر هنرستان کشاورزی حضرت  آیت الله ملک حسینی در این بازدید از توجه نماینده ولی فقیه در سازمان تحقیقات کشاورزی  به هنرستانهای کشاورزی تقدیر و تشکر کرد و گفت: با وجود نوپا بودن  هنرستان کشاورزی  حضرت آیت‌الله ملک‌حسینی و محدودیت‌های  مکانی  در یک سال گذشته تلاش کردیم خدشه‌ای در تربیت علمی  و آموزشی  دانش‌آموزان به وجود نیاید و از همه توان و ظرفیت‌ها برای انجام فعالیت‌های  آموزشی  و تربیتی استفاده کردیم.

 

سید ولی موسوی افزود: ما می‌خواهیم مدرسه‌ای داشته باشیم که نه تنها  دانش آموزان علم و دانش می‌آموزند بلکه در کنار بلوغ علمی، بلوغ  اجتماعی و معنوی و شخصیتی  پیدا کنند که در این راستا نشست‌های  علمی و فرهنگی مختلفی در طول سه  سال گذشته‌ با مسئولان  مختلف استانی و شهرستانی  انجام  داده‌ایم.

وی کمبود و مشترک بودن فضا  در سال‌های گذشته را از مهمترین  مشکلات برای اداره و توسعه رشته‌ای هنرستان کشاورزی  عنوان  کرد و گفت؛ خوشبختانه  با رویکرد تعاملی رئیس سازمان جهاد کشاورزی و همکاری خوب مرکز تحقیقات  کشاورزی استان و پیگیری‌های اداره کل آموزش وپرورش  استان در شورای آموزش  و پرورش استان  مشکل فضا در چند روز گدشته برطرف شد و بستر برای توسعه رشته ای این  هنرستان فراهم شد.

موسوی  یکی از مهمترین اهداف رشته‌های فنی وحرفه ای و کار و دانش را توجه  به مهارت آموزی  دانست و گفت: فعالیت‌های آموزشی و عملی رشته کشت  گیاهان دارویی در ایستگاه چم‌خانی مختار و پرورش  ماهیان سردآبی این هنرستان در مرکز تحقیقات  واصلاح نژد ماهیان  سردابی شهید مطهری دشت روم  انجام می‌شود.

مدیر هنرستان کشاورزی حضرت آیت‌الله ملک حسینی  تعامل آموزش  و پرورش با مرکز تحقیقات کشاورزی  استان را در کشور بی‌نظیر دانست  و گفت: امروز هنرستان کشاورزی هم در زمینه کادر اجرایی و هم اساتید از توانمندترین  نیروهای انسانی برخوردار است که برای تعالی و پیشرفت  دانش آموزان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

وی به موفقیت‌های  این هنرستان‌  اشاره کرد و گفت: در سال تحصیلی گذشته  هنرستان‌  کشاورزی حضرت آیت الله ملک حسینی در زمینه جذب دانش آموز  رتبه اول کشوری را کسب کرد و دانش اموزآن این هنرستان در جشنواره ثامن الائمه  هنرستان‌های  کشاورزی در مشهد مقدس  نیز خوش درخشیدند و چهار رتبه برتر کسب کردند.

در پایان حجت الاسلام ابراهیمی  نماینده ولی فقیه در مرکز تحقیقات  و آموزش  کشاورزی  و منابع طبیعی استان کهگیلویه  وبویراحمد از تلاش‌های دلسوزانه مدیر هنرستان کشاورزی حضرت آیت اللّه ملک حسینی یاسوج  برای آموزش دانش آموزان  ورفع مشکلات این هنرستان تقدیر و تشکر کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار