کد خبر: ۹۰۲۳۸۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۱ 23 September 2020

مادر شهید «غلامعلی کوهگرد» با بالگرد هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به زیارت قبر شهیدش رفت تا راه های صعب العبور نیز مانع عشق مادر و فرزندی نشوند.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، سرگرد اسفندیار مختاری، فرمانده ناحیه مقاومت شهرستان لنده در تشریح جزئیات این خبر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: پس از ۱۶ سال مادر شهید غلامعلی کوهگرد که آرزوی زیارت قبر فرزند شهیدش را داشت با بالگرد سپاه به آرزویش رسید.

وی افزود: در سفر فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد به شهرستان لنده مادر شهید کوهگرد از سردار خرم‌دل تقاضا فراهم کردن شرایط برای زیارت قبر فرزند شهیدش را می کند که روز دوشنبه ۳۱ شهریور ماه این مادر حدود۶۰ ساله با بالگرد ببرای زیارت قبر فرزندش انتقال داده می شود اما بعلت شیب تند امکان فرود بالگرد وجود نداشت و از داخل بالگرد ضمن گل باران قبر شهید قرائت فاتحه داشتیم.

مختاری بیان کرد: این منطقه صعب العبور و سخت گذر است که سه ساعت پیاده روی دارد روستای تنگ چاهن در گذشته خالی از سکنه شده هم اکنون مادر شهید در لنده زندگی می کنند و این روستا بعنوان منطقه عشایری استفاده می شود.

روایت عاشقی در یکی از صعب العبورترین مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد جریان دارد و مادری چشم انتظار وصال فرزند و زیارت قبرش به آرزویش رسید.

روستای «تنگ چاهن» منطقه‌ای است که برخی مناطقش سخت گذر و گاه صعب العبور می‌شود، اما در این حوالی، شهیدی در خاک آرمیده که دسترسی به مزارش سخت و دشوار است.

داستان از دیدار سال گذشته مادر شهید کوهگرد آغاز می‌شود. همین سال گذشته بود که مادر شهید کوهگرد با فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد دیدار کرد و حرف دلش دیدن مزار فرزند شهیدش بود و در نگاهش عشق به این دیدار موج می‌زد.

تا اینکه روز ۳۱ شهریورماه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس که بالگرد هوافضای سپاه باهدف هلی برد نیرو در ارتفاعات لنده برای مهار آتش سوزی کوه سفید آمده بود، پس از پایان مأموریت و با هماهنگی و پیگیری فرمانده سپاه استان، استاندار و ثبت مجوز از مرکز راهی شد تا آرزوی این مادر محقق شود.

بالگرد با همراهی برخی مسئولان شهرستان لنده از جمله فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت شهرستان و امام جمعه شهر لنده به پرواز درآمد تا شور عشق مادرانه از آسمان بر مزار این شهید والامقام جاری شود.

بالگرد به دلیل صعب العبور بودن و شیب تند امکان نشستن نداشت، اما این مادر شهید و همراهان از داخل بالگرد مزار این شهید را گل باران کرده و برای فرزندش فاتحه قرائت کردند.

گفتنی است که شهید غلامعلی کوهگرد در سال ۱۳۴۴ در "آبچنار" به دنیا آمد و در تاریخ ۲۳ تیرماه سال ۱۳۶۷ در عملیات پد خندق در جزیره مجنون آبادان به درجه رفیع شهادت نائل آمد. شهید کوهگرد در منطقه‌ای سخت گذر در روستای «تنگ چاهن» در بخش مرکزی شهرستان لنده به خاک سپره شد تا با رشادت‌هایش پرچم اسلام و انقلاب برفراز آسمان‌ها بدرخشد.

شهید غلامعلی کوهگرد
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار