کد خبر: ۹۰۲۷۰۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۳ 24 September 2020
هشدار وضعیت قرمز در چرام
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به افزایش قربانیان کرونا گفت: با این وضعیت چرام به زودی در وضعیت قرمز قرار می‌گیرد.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید19 استان به 124 نفر خبر داد.

دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم‌اکنون 276 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 127 بیمار کرونایی قطعی بوده و 16 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی ابراز داشت: از 222 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج بیشترین موارد  مثبت کووید ١٩بترتیب در شهرستان های کهگیلویه، بویراحمد، چرام، گچساران، دنا و بهمئی بود اما بیشترین موارد افزایش در روزهای اخیر در چرام دیده می‌شود که احتمالا بزودی این شهرستان قرمز خواهد شد.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 6683 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

دکتر یزدان پناه بیان کرد: اگر همراهی مردم و مسئولان در جدی گرفتن کرونا ادامه پیدا نکند شاهد افزایش افسار گسیخته کرونا و خسارت جبران‌ناپذیری خواهیم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هرگونه اجتماع شرایط را برای انتشار بیماری کرونا در استان تسهیل می‌کند از این نظر قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با رعایت موارد بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک مورد تأکید است.

وی ادامه داد: بنا به اظهارات دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، جهش ژنتیکی در ویروس کرونا بوجود آمده است که باعث افزایش قدرت سرایت‌پذیری آن شده است و در  موج  های جدید اپیدمی انتقال درون خانوادگی در آن بالا می باشد.

دکتر یزدان پناه گفت: بنابراین لازم است که تجمعات خانوادگی و مراودات اجتماعی در استان کاهش یابد و خانواده ها با مشاهده علایم اولیه کرونا در یکی از اعضای خانواده، حتما اقدامات احتیاطی برای عدم ابتلای دیگر اعضای خانواده را انجام دهند تا بتوان از گرفتار شدن جمعی خانواده ها جلوگیری کرد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار