اندر احوال سد آبریز!
استاندار محترم ! صرفا جهت اطلاع عرض کنم که در دستگاه تحت امر شما انگار خبرهایی است که ناچارم به شما بگویم مواظب باشید باعث شرمساری در این خصوص نشود . نکند ما مجبور شویم افراد نفوذی و عروسکهای خیمه شب بازی را به مردم دیاد آریوبرزن معرفی کنیم .
کد خبر: ۹۰۸۲۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۶ 11 October 2020

سد آبریز که از آن به عنوان مهمترین و بزرگترین پروژه ای که می تواند در صورت بهره برداری ، تغییرات بنیادی در وضعیت توسعه شهرستان های ، کهگیلویه و چرام ایجاد کنداین روزها به یک مطالبه جدی از طرف عامه تبدیل شده است و برنامه ها و تصمیم گیری های پیرامون آن هم به شدت مورد رصد قرار می گیرد.

یکی از فعالان حوزه کشاورزی که مدتی است به صورت ویژه مطالبه گر وضعیت احداث این سد است در جدیدترین اظهار نظر خود مواردی را مطرح کرده است.

غلامعلی حیدری که حدود سه هفته پیش در انتقادی بی پرده و صریح خواستار شفاف سازی موضع نماینده 4 شهرستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص سد آبریز شده بود (پشت پا زدن به قول و قرارها چهره زشتی از شما به یادگار می گذارد!) و همین پیگیری ها منجر به حضور مسئولین کشوری حوزه آب وزارت نیرو به محلی احداث این سد شد ، اکنون به موارد دیگری پس از این سفر اشاره کرده است.

حیدری به تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، گفت : ابتدا بعنوان تولید کننده ایرانی عرض کنم که زبانم الکن است تا خواسته باشم از حوزه فنی و تخصصی و مدیران کل موضوعی آب در وزارت نیرو تشکر کنم . اما در یک کلام بی سابقه بودن شنیدن صدای واقعی استمداد طلبان محق آب در حوزه کهگیلویه و بویر احمد از سوی مدیران ستادی را بعنوان افتخارات جاریه جامع عمل به نهضت مهندسی نرم افزاری رعایت توزیع عادلانه آب را مصداق تلاش وزارت نیرو برای مصرف منصفانه و همچنین گام نهادن در مسیر توجه به خواستگاه اجتماعی جامعه هدف آب و آبادانی را بر دیده منت می نهیم و به وزیر و مدیران کل وزارتی تبریک باید گفت .

عضو شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی ادامه داد : چندی پیش با علم به وجود موانع بر سر راه اجرایی شدن سد آبریز کهگیلویه از زبان مردم فهیم و باغیرت این دیار متمدن نامه ای به وکیل مردم به اصطلاح سناتور سید محمد موحد نوشتم تا بدون لکنت زبان و با صراحت لهجه نظر خود را در خصوص طرح تمدن ساز اجرای سد آبریز به مردم دیارش بفرمایند.

عضو شورای ملی زیتون افزود : اینجا نیز بی پرده باید تشکر کنم از این نماینده مردم که ضمن رعایت اصول گفتمان بسان تشنه ای گوش شنوای خود را در مسیر امواج خواسته های مردم حوزه انتخابیه نهاد و در اولین فرصت با آوردن مدیران فنی و تخصصی تصمیم گیر حوزه وزارتی ( علی رغم وضعیت قرمز ویروس کرونا) به عرصه میدانی محل اجرای سد در این خصوص هم شجاعانه نظرش را اجرای بی چون و چرای سد آبریز اعلام داشته است و هم مواضعش در این خصوص باعث آشکار شدن کانون مخالفان و بدون شک عریان شدن عقبه مافیای پشت پرده مخالفت غیر حرفه ای در داخل و خارج استان با این طرح از جمله دست آوردهای سفر فوق العاده مهندس مرادی(مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران (آب نیرو)) و هیئت همراه در بازدید از محل اجرای سد آبریز بوده است .

البته خواسته ما از نمایندگان فعلی استان بخصوص سید محمد موحد بودجه ریزی بودجه ریزی برای شروع ساخت سد می باشد.

آقای استاندار نکند مجبور به معرفی عروسک های خیمه شب بازی شویم!

حیدری با بیان این سئوال که" اندر سفر چه خبر است ؟!!" گفت : صرفا جهت اطلاع چندی بعد که کاملا تخصصی و حرفه ای به آن خواهم پرداخت ذکر نکاتی حساس را بعرض برسانم .

اول به تمام هم استانی های عزیز عرض کنم که جای درنگ نیست و نمایندگان خود را در این راه تنها نگذارید و نگذارید آیندگان در این زمینه ما را لعن و نفرین کنند . لذا قلمی و زبانی و بهر شکل ممکن حمایت خود را از اجرای سد ابریز اعلام بدارید .

نکته دوم رسانه ها ی استان و حتی دست اندرکاران هم استانی در سراسر کشور مرتبط با رسانه ها نیز به ضرورت احقاق حقوق از دست رفته دیار خود حساسیت به خرج دهند .

نکته سوم استاندار محترم ! صرفا جهت اطلاع عرض کنم که در دستگاه تحت امر شما انگار خبرهایی است که ناچارم به شما بگویم مواظب باشید باعث شرمساری در این خصوص نشود . نکند ما مجبور شویم افراد نفوذی و عروسکهای خیمه شب بازی را به مردم دیار آریوبرزن معرفی کنیم .

نکته دیگر اینکه تشکر از مهندس تاجگردون نماینده اسبق گچساران بخاطر تلاش ایشان در احیای شناسه ملی این طرح در گذشته و یک خواهش از نمایندگان ادوار کهگیلویه اقایان حاج آقای بزرگواری و حاج هاشمی پور اینکه مردم تشنه دیارتان امروز به همدلی شما در مسیر هم افزایی قدرت چانه زنی برای اجرای این طرح تمدن ساز دست نیاز بسوی شما دراز می کنیم لطفا صرف نظر از اختلافات در این زمینه یکدست باشید .

و اما پیغام نصیحت وار حقیر به شما نمایندگان خوزستانی ... عزیزان کم نیستند شمار فرزندان کهگیلویه و بویر احمدی که خون پاکشان مفرش سرزمینی خوزستان در دفاع از وطن گردیده است ... پس لطفا در قاموس شهدا مسئله کردن وطن ممنوع و اینکه بروید به جاهایی فشار بیاورید و بگوئید ما خوزستانی و فلان ... را لکه ننگ زندگی سیاسی و اجتماعی خودتان نکنید .

حرکات شما بعنوان نمایندگان خوزستانی بر خلاف مصلحت منافع خوزستان و درست شبیه گلوله گذاری بر قبضه ای است که مختصات هدفش جمعیت خودی است ... لذامتوجه این امر بشوید که ما کوه گیلویه و بویر احمدی ها خودمان را از خوزستان جدا نمی دانیم.

مشاور اسبق معاون و مجری دفتر طرح زیتون ادامه داد : پیامی خاص و درگوشی و یواشکی به جناب اقای مظلومی نماینده محترم بهبهان دارم.

آقای مظلومی ، کاش اول به اطرافت نگاه می کردی ! جناب مظلومی نمک خوردن و نمکدان شکستن ؟!! فقط همین عرض کنم مظلومی عزیر شیران مردان و زنان بهبهان سردسیرشان کهگیلویه و گرمسیرشان بهبهان هست .. بیش از این خودت را خراب نکنید که حرف امروزم گواهی فرداست ... خوزستان و کوه گیلویه زیک پیکرند و آن پیکر ایران است پس بیائید تا باهم بسازیم زیرا گویند "میخی و نعلی بر سم اسبی در لشگری و ارتشی است که کشوری را به پیروزی میرساند ..." ولی و اما . ...

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
احسنت سردار عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
قابل توجه جناب نگارنده :
۱- از نوشته تون برداشت میشه که از استان خود تا خوزستان تا تهران , از نماینده تا استاندار و ... رو تهدید می کنی
۲- به نظر می رسد طرح ایجاد سد مارون۲(آبریز) ناعادلانه و ظلم به اکثریت کهگیلویه بزرگ یعنی شهرستان بهمئی , شهرستان لنده , بخشهای سوق , دشمن زیاری , چاروسا , دیشموک و ... می باشد.
۳- اکنون که انتقال آب از رودخانه مارون به دهدشت غربی در حال اجراست , به نظر می رسد منطقی و عادلانه این است که برا دهدشت شرقی و چرام بجای احداث سد مارون۲, ازطریق سد کوثر یا بالادست آن آبیاری گردد.
۴- بی شک ساکنین اصلی مارون(اکثریت کهگیلویه بزرگ) سرسختانه مخالف احداث این سد می باشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
مشخص شد مشکل کجا است!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
برادر ممکن بفرماییید چرا شما با احداث این سد مخالف هستید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار