رئیس حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد از چاپ و انتشار کتاب «درامتداد من» مجموعه آثار پوستر احمد وجدان نژاد در این مرکز خبر داد.
کد خبر: ۹۱۱۲۹۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱ 22 October 2020

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد شریف اسلامی با بیان این خبر گفت: کتاب «در امتداد من» مجموعه ای از آثار پوستر احمد وجدان نژاد هنرمند گرافیست هم استانی است که از سوی حوزه هنری و با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی استان به چاپ رسیده است.
اسلامی بیان داشت: این کتاب شامل 74 اثر پوستر با موضوعات مختلف در زمینه های اجتماعی و فرهنگی و مذهبی در 88 صفحه مصور رنگی توسط انتشارات آنا پناه به چاپ رسیده است.
وی اظهار داشت: احمد وجدان نژاد یکی از هنرمندان مستعد استان در بخش گرافیک است که تاکنون بارها در جشنوارهای ملی و بین المللی درخشیده است.
اسلامی به پتانسیل بالای هنرمندان استان و سطح گسترده فعالیت های آنان اشاره کرد و گفت: آثار بسیار خوبی در بخش های مخلف از دیگرهنرمندان جمع آوری شده که در صورت مهیا شدن شرایط مالی تصمیم داریم در آینده نزدیک اقدام به چاپ و انتشار آنان نماییم.
وی همچنین از حمایت رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان برای چاپ و انتشار این کتاب تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان مسعود نجابتی عضو انجمن گرافیست های ایران و مدرس گرافیک مقدمه این کتاب را به رشته تحریر درآورده است.
وی در مقدمه این کتاب آورده است: بی تردید هر سفر ارمغانی دارد، خاصه اگر به جاهای دوردست و بِکر باشد. سال 1395 در ادامه برگزاری دوره های آموزشی در سطح کشور و در معیت همکار و همراه همیشگی جناب استاد سید مهدی حسینی برای نخستین بار رهسپار شهر زیبای یاسوج شدیم. این سفر به دعوت حوزه هنری استان کهکیلویه و بویر احمد در قالب یک کارگاه آموزشی سه روزه و در جمع باصفای طراحان گرافیک استان شکل گرفت.ارمغان این سفر هم علاوه بر لذت حضور در طبیعت زیبای یاسوج ، آشنایی نزدیک با جوانان هنرجو و مستعد و خوش فکر این خطه کهن از ایران عزیز بود. احمد وجدان نژاد یکی از این استعدادها بود که توانایی هایش خیلی زود و در همان روز نخست کارگاه به وضوح دیده شد و توجهات را به سوی خود جلب کرد. او را می توان مصداق بارز رویش های انقلاب دانست. جوانی متعهد، خوش روحیه و با ایمان به کاری که انجام می داد. ارتباط ما به آن کارگاه سه روزه محدود نشد و طبق روال سایر کارگاه های کشوری تا به امروز ادامه یافت. ارتباطی که به فضل خدا و با حضور خیل جوانان غیور و مدد اساتید و همکاران دلسوز، یک شبکه از طراحان جوان و حرفه ای را در کشور رقم زده که در مواقع لزوم و در بحبوحه این جنگ ناجوانمردانه فرهنگی به میدان آمده و ایفای نقش می کنند و بحمدالله اکنون گوشه ای از این نقش آفرینی ها به همت حوزه هنری استان و بر اساس رسالتی که بر دوش دارد در این مجموعه به زینت طبع آراسته شده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
احمد وجدان نژاد متولد 1368یاسوج، دارای مدرک کارشناسی گرافیک است و تاکنون موفقیت های چشمگیری در جشنواره های ملی و بین المللی داشته است که می توان به دریافت جایزه جشنواره بین المللی گرافیک تایوان، برگزیده مسابقه جهانی اکسپوی میلان، برگزیده مسابقه جهانی پوستر چین و برگزیده در جشنواره های جهانی FINIمکزیک، ترکیه، اسلواکی، آمریکا و ... اشاره کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار