سخنگوی ستاد کرونای شهرستان کهگیلویه میزان درصد کشندگی ویروس کرونا در کهگیلویه را پایین ترین درصد در کشور عنوان کرد.
کد خبر: ۹۱۲۱۶۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹ 26 October 2020
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد محمدطاهر طیب‌زادگان در شانزدهمین جلسه ستاد مقابله با کرونا در دهدشت، کل نمونه‌های انجام شده از ابتدای کروناویروس در شهرستان را ۶ هزار و ۸۴۸ مورد عنوان و اظهار کرد: از این مجموع ۲ هزار و ۱۲۰ نمونه مثبت بوده است.
وی میزان درصد کشندگی ویروس کرونا در کهگیلویه را پایین ترین درصد در کشور عنوان کرد.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونای شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه درصد موارد مثبت شناسایی شهرستان طی چند ماه اخیر ۳۰.۹۸ درصد بوده است گفت: این در حالی است که فقط در یک ماه(مهرماه) درصد نمونه‌های مثبت ۴۰.۷۶درصد بوده است.
طیب‌زادگان از زنان خانه‌دار، کارکنان، پرسنل بهداشت و درمان، مشاغل آزاد، معلمان و دانش‌آموزان به ترتیب به عنوان گروه‌های که بیشتر به کرونا مبتلا می شوند نام برد.
وی افزود: بیشترین موارد ابتلا به کرونا در شهرستان طی دو ماه اخیر اتفاق افتاده و سیر صعودی به خود گرفته بود.
طیب‌زادگان از افزایش حجم نمونه‌گیری‌ها، اقدامات جامع آی سی یو و نوبت‌دهی الکترونیکی نمونه گیری به عنوان برخی اقدامات شبکه بهداشت طی این مدت نام برد.
وی خواستار اعمال قوانین سختگیرانه بخصوص در ناوگان حمل و نقل عمومی شد و تصریح کرد: با توجه به عواقب این ویروس باید حساسیت‌ها بیشتر شود.
طیب‌زادگان با بیان اینکه برخی مصوبات ضمانت اجرایی ندارند، ادامه داد: چندین مورد به مرجع قضایی ارجاع دادیم اما آنگونه که باید برخورد قاطع صورت نگرفته است.
وی خواستار رعایت کردن اصول بهداشتی از مسئولان شد و عنوان کرد: مسئولان باید الگو برای مردم باشند و از تجمعات و مراسماتی که ضرورت ندارند پرهیز نمایند.
به گزارش ایسنا، طیب زادگان با بیان اینکه برخی مصوبات ستاد کرونای شهرستان ضمانت اجرایی ندارند، بیان کرد: چندین موارد را به مرجع قضایی ارجاع دادیم که انتظار داریم با متخلفان کرونایی شهرستان برخورد جدی تر شود.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار