فعال دانشجویی گفت: مترصد عملکرد مسئولین در تپه دمالی سروک هستیم، اگر عملکرد متناسب با نگاه انقلابی امامین انقلاب نباشد، قطعاً نوک تیز پیکان انتقادات خود را بطور صریح و صراح متوجه افرادی که مسئولند خواهیم کرد.
کد خبر: ۹۱۶۹۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸ 15 November 2020
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس برای پیگیری موضوع تپه دمالی که مدت های مدیدی منجر به معضل شده است با سید یوسف یوسف زاده مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج همکلام شدیم.این فعال دانشجویی در قالب هسته مطالبه‌گری این سوژه را دنبال می کند.

یوسف‌زاده اظهار کرد: در ابتدای یک جمله از رهبر معظم انقلاب نقل میکنم، ایشان می فرمایند؛ «شاخص دوّم دولت اسلامی، مسئله‌ی خدمت به خلق است؛ روحیّه‌ی خدمت، که این گفتمان اصلی دولت اسلامی همین خدمت است؛ اصلاً فلسفه‌ی وجود ما جز این نیست؛ ما آمده‌ایم خدمت کنیم به مردم و هیچ چیز نباید ما را از این وظیفه غافل کند. ۱۳۹۲/۰۶/۰۶ - بیانات در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت»

وی گفت: لذا رسالت مسئولین باید خدمت تنها و تنها خدمت به مردم باشد، و هیچ چیز و هیچ کس نباید این نگاه را از مسئولین بستاند، این تذکر را مستقیما خطاب به مسئولین موثر در پیشبرد روند واگذاری تپه دمالی مطرح میکنم. استعاره ما از مسئولیت، باید امانت الهی باشد، نه ملک طلق خود و خودی ها!

این فعال دانشجویی ادامه داد: بنده چند بار در رسانه ها این موضوع را بیان کرده ام. اما متأسفانه آنطور که انتظار داشتیم، پیشرفت محسوسی برای نیل به گره گشایی از مردم ندیده ایم.

 

وی افزود: تپه دمالی سروک از جمله مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان در سال 1373 است، که طی این سفر بنا به دستور مقام معظم رهبری می بایست زمین هایی که جزء منابع طبیعی و بلا استفاده است ، بصورت مسکونی به مردم نیازمند استان واگذار شود و در پیگیری این دستور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ضمن پیشنهادی، خواستار واگذاری زمین های این تپه از منابع طبیعی استان به بنیاد شد جهت تخصیص به متقاضیان نیازمند.

یوسف‌راده خاطرنشان کرد: منابع طبیعی استان نیز در این امر همکاری و این اراضی را به بنیاد مسکن واگذار کرد در سال های 1378 تا 1382 بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شروع به اعطای برگه های واگذاری به افراد مورد تایید و دارای شرایط کرده است و این واگذاری ها بارها تغییر کرده اند و تا کنون پلاک های متعددی از این زمین ها به صاحبان اراضی معرفی شده است و خود موجب سردرگمی صاحبان این اراضی شده است و البته موجب کش دار شدن و طولانی شدن زمان واگذاری این اراضی هم شده است و پس از گذشت حدود بیست سال همچنان معلق مانده است.

وی تصریح کرد: یکسری ابهاماتی در این زمینه است که بنده در قالب پرسش مطرح می‌کنم، امید است مسئولین ذی ربط پاسخگو باشند؛

سوال اول این است: چرا با گذشت بیش از 20 سال این واگذاری ها همچنان انجام نشده و همچنان راکد مانده است؟! آیا دست هایی مانع از واگذاری این زمین ها شده است؟.

سوال دوم، اینکه ایا الزاماً معارضین محلی مانع پیشرفت امور شده  و یا سهل انگاری های ادارات مسئول؟ ایا معارضین محلی نمی توانند پرداخته اشخاص ذی نفعی باشد؟!.

سوال سوم، بسیج دانشجویی حدود سه ماه است که به این پروژه ورود کرده و جهت رفع مشکل، جلساتی را با صاحبان این اراضی و مسئولین بنیاد مسکن داشته است و طی این جلسات توسط مسئولین برای رفع مشکل وعده هایی داده شده است ، آیا سه ماه برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب و حل مشکل کفایت نمی‌کند؟

وی گفت: هر چند پیشرفت هایی در امر آماده سازی خیابان ها صورت گرفته لیکن این جواب گوی درد بیست ساله صاحبان این اراضی نیست.

یوسف‌زاده خاطرنشان کرد: ما در ابتدا درصدد رفع مشکل بین بنیاد مسکن و صاحبان اراضی هستیم. اما معتقدم که برای حل این معضل بیست ساله استانی، می‌بایست تمامی دستگاه های مسئول استان چون استانداری و بازرسی استان و علل الخصوص بنیاد مسکن استان به جد پیگیر امور مربوطه باشند.

وی گفت: مسئولین مربوطه مطلع و صاحبان این اراضی خاطر جمع باشند که ما بسیج دانشجویی به جد تا واگذاری نهایی زمین ها به صاحبان اراضی، پیگیر امور هستیم و از دستگاه های مربوطه خواهانیم نهایتا تا یک ماه آینده، طرح نهایی واگذاری زمین ها تعیین و تکلیف شود که دیگر هیچ توجیهی برای عقب افتادن این طرح وجود ندارد.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: مترصد عملکرد مسئولین هستیم، اگر عملکرد متناسب با نگاه انقلابی امامین انقلاب نباشد، قطعاً نوک تیز پیکان انتقادات خود را بطور صریح و صراح متوجه افرادی که مسئولند خواهیم کرد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار