استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: همه دستگاه های امدادی و خدمات رسان عضو ستاد مدیریت بحران استان از امروز در وضعیت آماده باش قرار دارند.
کد خبر: ۹۱۹۶۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰ 27 November 2020

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، حسین کلانتری در نشست فوق العاده ستاد مدیریت بحران استان با تسلیت سالگرد وفات حضرت معصومه (س)، اظهار داشت: ما مسئول هستیم و هیچ کدام هم پروازی نیستیم و موظفیم که پای کار باشیم و شبانه روز خدمت رسانی کنیم، اما شما رسانه ها با وجود اینکه اینچنین وظیفه ای ندارید، اما پای کار هستید و نقدهایتان هم دلسوزانه است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بارندگی های پیش رو، عنوان کرد: با بررسی کامل اطلاعات تصمیم می گیریم.

وی با اشاره به اینکه به طور قطع شاهد آبگرفتگی معابر خواهیم بود، بیان کرد: همه باید پای کار باشند و کسی در نزدیکی رودخانه ها قرار نگیرد.

رئیس ستاد مدیریت بحران استان، هشدار داد: با توجه به آب گرفتگی و سیلابی که قابل تصور است مردم باید بیش از پیش مراقبت کنند.

کلانتری با بیان اینکه براساس نقشه های هواشناسی خطر صاعقه هم جدی است، افزود : وضعیت بررسی شده و از اوایل بعد از ظهر شنبه تا عصر یک‌شنبه بارش ۱۵۰ میلی‌متر تا ۲۰۰ میلیمتری در استان بسیار معنادار است که مردم انتظار می رود برای کارهای غیر ضروری به بیرون مراجعه نکنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۰۰ تن نمک و شن توسط راهداری ذخیره شده است، بیان کرد: انبار مناطق در معرض سیل شارژ شده است و هیچگونه مشکلی در این خصوص نداریم.
استاندار با تاکید بر اینکه باید مجموعه مدیریت بحران در تمام شهرهای استان در حالت آماده باش باشند، اظهار داشت: انتظار می رود همچنین سایر مناطق کمک کار شهرهای سردسیری باشند.
استاندار کمک رسانی به مناطق روستایی و عشایری را از اولویت ها دانست و گفت: مناطق محروم و روستایی از زیلایی و مارگون تا دیشموک به صورت ویژه مورد توجه باشند چون سخت گذر هستند اما باید خود مردم نیز رعایت کنند.
وی افزود: دستگاه های خدمات رسان و تیم‌ های امداد و نجات باید به حالت آماده‌ باش و عملیاتی باشند نباید برای ورود آن‌ ها زنگ بزنیم تا از خانه وارد عمل شوند بلکه باید کاملا در حال آماده‌ باش باشند.
کلانتری ابراز کرد: احتمال آبگرفتگی در شهرهای مختلف استان وجود دارد ، شرکت برق و گاز اعلام آمادگی کامل کرده‌ اند و باید برق استان تیم واکنش سریع برای وصل برق داشته باشند تا در بارندگی سنگین تاریکی نداشته باشیم.
استاندار گفت: نکته حائز اهمیت آب منطقه‌ ای بحث رهاسازی به موقع و کارشناسی شده آب به ویژه در محدوده سد کوثر گچساران است که خسارات زیادی خواهد داشت و زمانی موثر است که به موقع باز شود هر چند در سال‌ های گذشته به موقع عمل شد. 

وی خطاب به مدیرکل بنیاد مسکن، گفت: انتظار می رود از تجمعات مردمی در این نهاد جلوگیری شود و برای رسیدگی به امور مردم با برنامه ریزی بهتری اقدام شود.

کلانتری تاکید کرد: در همه شهرها حفاری‌ ها باید صورت جلسه داشته باشد و هیچ گونه حفاری بدون مجوز انجام نشود.
کلانتری خطاب به مدیران دستگاه های خدمات رسان و امدادی که شامل تعطیلات اعلام شده نیستند، گفت: باید کیفیت و سرعت کار دستگاه‌ های خدمات‌ رسان در بحران بیشتر شود.
وی با اشاره به بازدید های سرزده از دستگاه های اجرایی استان، افزود: شورای مدیریت بحران در آماده باش کامل به سر می برند و سعی شود دستگاههای خدمات رسان کشیک‌ ها را مشخص کنند و در آماده باش کامل باشند.
استاندار در خصوص محدودیت‌ ها هم، عنوان کرد: تدابیر دولت این است که در هفته پیش رو در مناطق قرمز مدیران پای کار باشند اما در خصوص تعطیلی ادارات تابع اعلام ستاد ملی مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونا هستیم و طبق ابلاغیه ستاد ملی به دستگاه‌ های استان ابلاغ می‌ کنیم. 

وی گفت: آنچه حایز اهمیت است ترددها باید به شدت کاهش پیدا کند تا شاهد وقفه در زنجیره این ویروس باشیم واقعیت این است که تلفات زیادی تاکنون در دنیا، کشور و استان داده شده است.

استاندار با قدردانی از همکاری خوب و مثال زدنی مردم استان گفت: باید همه دست به دست هم دهیم و با رعایت پروتکل ها و دستورالعملها زنجیره انتقال این ویروس را کاهش دهیم.

کلانتری گفت: هدف اصلی کم کردن ترددها و رفت و آمدها است در یک نشست که ۱۱ نفر به عیادت بیمار رفته بودند ۱۰ نفر از آن‌ها کرونا گرفتند که زنگ خطری برای شب نشینی‌ ها و عیادت‌ ها است.
وی در بخش پایانی سخنانش، از آمادگی کامل برای مقابله با هر گونه بحران احتمالی خبر داد و گفت: همه تجهیزات و امکانات استان برای این مهم بسیج شدند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار