استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از کسب مجوز اعتبار از ظرفیت‌ های ماده ۵۶ قانون الحاقی بودجه برای پروژه مهم سد تنگ سرخ در استان خبر داد.
کد خبر: ۹۲۶۵۹۱
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰ 23 December 2020

نشستی در خصوص پیگیری وضعیت سد مخزنی تنگ‌ سرخ با حضور حسین کلانتری استاندار، سید حمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور، و رسول فرهادی مدیرعامل آب منطقه ای استان برگزار شد.

علی شهابی نسب سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد هیات را در این نشست همراهی کرد.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، حسین کلانتری برنقش مجوز ماده ۵۶ در تسریع عملیات اجرایی سد تنگ سرخ تاکید کرد و گفت: کسب این مجوزبا تلاش آب منطقه ای و تصویب وزارت نیرو و پیگیری مجموعه استانداری و سازمان مدیریت استان از سازمان برنامه و بودجه کشور صورت پذیرفت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، عنوان کرد: بعد از پیگیری های انجام شده و باتوجه به نقش سد در رونق اقتصادی منطقه به ویژه در تامین آب شرب یاسوج ، بخش کشاورزی، محیط زیست و صنعت منطقه دستورات لازم داده و مجوز صادر شد.

وی تاکید کرد: دولت در صورت مشارکت بخش خصوصی، سرمایه گذاری و تامین منابع مالی و بازپرداخت آن در سنوات و مدل مالی با تامین و پرداخت ۳۶۵ میلیارد تومان اعتبار برای این سد موافقت کرد.

کلانتری با اشاره به اینکه سد مخزنی تنگ سرخ با حجم تنظیم سالانه آن ۱۹۰ میلیون متر مکعب ساخته می شود، عنوان کرد: تامین آب شرب شهر یاسوج و روستاهای مسیر، تامین آب صنعت یاسوج، تامین بخشی از آب کشاورزی شهرستان بویراحمد، نیاز زیست محیطی از جمله اهداف احداث سد تنگ سرخ است.

نماینده عالی دولت در استان، بیان کرد: باتوجه به جاذبه های توریستی منطقه احداث این سد می تواند نقش بسزایی در رونق صنعت گردشگری و به تبع آن ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای مردم شهرستان داشته باشد.

کلانتری میزان پیشرفت فیزیکی سد را ۳۳ درصد برشمرد و افزود: بی شک بهره برداری از این سد نقش مهمی در رونق و توسعه پایدار استان خواهد داشت در آینده نیز می‌ تواند به ایجاد و بهبود وضعیت اشتغال در منطقه کمک کند.

استاندار با تاکید بر اینکه آب يكی از مهمترين عوامل توسعه در جهان است كه نقش بسزايی در توسعه اقتصادی و صنعتی یک منطقه ایفا می کند، اظهار داشت: : مسير سد و رودخانه بشار می تواند يكی از مهم ترين تفرجگاه های منطقه و مناطق اطراف آن يكی از باصفاترين استراحت گاه های مسافران شود كه می توان با تعيين روستاهای نزديك سد به عنوان روستاهای هدف گردشگری آن را به منطقه نمونه گردشگری بویراحمد توسعه داد.

مجوز اعتبار از ظرفیت‌ های ماده ۵۶ قانون الحاقی بودجه برای پروژه سد تنگ  سرخ صادر شد/ اختصاص ۳۶۵ میلیارد تومان اعتبار برای تسریع در عملیات اجرایی سد تنگ سرخ

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار