معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی که دو روزی است در راس هیأتی بلندپایه به استان سفر کرده اند، گفت: با توجه ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی علاوه بر سهمیه عادی کهگیلویه و بویراحمد در تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات جدید از صندوق توسعه ملی برای این طرح ها اختصاص یافت.
کد خبر: ۹۲۸۱۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴ 29 December 2020

 


به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، عیسی منصوری در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: همچنین ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای حمایت مالی از کسب و کارهای خانگی نیز به این استان اختصاص یافته است.
وی افزود: تیم های کارشناسی ‌و متخصص برای برای بررسی مشاغل حوزه اصلاح نژاد دام، گردشگری، آی تی، زنبور داری و ... از سوی وزارت کار به کهگیلویه و بویراحمد در آینده نزدیک اعزام می شوند تا پس از جمعبندی در این زمینه تصمیم گیری شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: همچنین راه اندازی بازارچه صنایع دستی و مشاغل خانگی استان در قالب تسهیلات ترکیبی از کمک های بلاعوض و تسهیلات بانکی در دستور کار قرار می گیرد.

منصوری ابراز داشت: محدودیت سهمیه برای طرح مشوق بیمه ای، یارانه حقوق و دستمزد و کارورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد حذف می شود.

وی تاکید کرد: در سه سال اخیر فعالیت های منسجمی در حوزه توسعه اشتغال در این استان صورت گرفته است و استان بر اساس داده های مرکز آمار ۲۳ هزار نفر جویای کار وجود دارد ‌که این عدد مربوط به تابستان ۹۹ است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ابراز داشت: بر اساس طرح های وزارت کار همچون اشتغال روستایی تاکنون برای ۱۳ هزار نفر در استان اشتغال ایجاد شده است و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که برای مابقی بیکاران نیز اشتغال پایدار ایجاد شود و اولویت اصلی ایجاد طرح های نیمه تمام باشد.

به گقته وی ، برخی طرح های اشتغال زا در استان برای تکمیل شدن مشکل دارند و مجوزی از صندوق توسعه ملی گرفته شده که براساس آن اجازه ارایه ۴۰ درصد تسهیلات به عنوان متمم به طرح های نیمه تمام داده شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: ۹۰ درصد تسهیلات اختصاص داده شده در حوزه روستایی و عشایری این استان جذب شده است و حدود ۴ میلیارد تومان در حوزه مشاغل خانگی نیز جذب شده است.

حسین کلانتری افزود: با توجه به سفر هیات اعزامی از سوی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی نشست هایی برای بازدهی بهتر سفر و هماهنگی های لازم صورت گرفت و ۴ طرح مهم آبی، ۲ پروژه راه و چندین طرح اشتغالزا روی میز قرار داده شده و از اعلام آمادگی این هیات برای نتیجه بخشی به این طرح ها قدر دان وزیر محترم و معاونین وی هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای نمونه مجوز ماده ۵۶ برای سد تنگ سرخ و سد آبریز کهگیلویه گرفته شده است. وی تصریح کرد: ایجاد کلینیک کارآفرینی اشتغال در این استان ضرورت دارد و ظرفیتی مهم برای توسعه و ایجاد اشتغال محسوب می شود.
کلانتری بابیان اینکه اعزام این هیات بلند پایه نشان از توجه ویژه دولت به این استان است ،گفت: ظرفیت ها و پتانسیلهای استان توسط این تیم در نشست ها و بازدیدهای مختلف و بازدید از شهرستانهای استان مورد رصد و ارزیابی قرار گرفته و در نشست جمع بندی و نهایی تصمیمات خوب و قابل توجهی گرفته خواهد شد.
استاندار در پایان از توجه ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و معاونین وزیر و مدیران عامل بانکهای حوزه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در این سفر دو روزه به استان تقدیر کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار