حجت‌الاسلام «سیدنصیر حسینی» گفت: ۱۹ دی از روزهای ماندگار انقلاب و نهضت و مصادف با قیام خونین مردم قم علیه رژیم ستمشاهی پهلوی است و رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند که اولین ضربه تبر ابراهیمی بر بت بزرگ آمریکا در همان روز اتفاق افتاد.
کد خبر: ۹۳۰۶۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷ 08 January 2021
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، حجت‌الاسلام «سیدنصیر حسینی» امام جمعه یاسوج در پیام جمعه 19 دی‌ 99 با اشاره به مناسبت‌های هفته، اظهار داشت: ۱۹ دی از روزهای ماندگار انقلاب و نهضت و مصادف با قیام خونین مردم قم علیه رژیم ستمشاهی پهلوی است که در پی اهانتی بود از سوی روزنامه اطلاعات علیه مرجعیت امام و تشییع صورت گرفت و بی‌حجابی را فضیلت و حجاب را کهنه‌پرستی قلمداد کرده بود.
امام جمعه مرکز استان افزود: امروز رهبری فرمودند اولین ضربه تبر ابراهیمی بر بت بزرگ آمریکا در همان روز اتفاق افتاد چون آمریکا با همه قدرت از آن رژیم طاغوتی حمایت می‌کرد، آمریکایی که مدعی دموکراسی است همیشه از طاغوتیان و مستبدین حمایت کرده و در برابر آزادی ملت‌ها ایستادگی می‌کند.
وی گفت: یکی از آنها نظام مردمی جمهوری اسلامی است که آمریکا در برابر اراده ملت ایران ایستادگی می‌کند و در مقابل، از رژیم‌های استبدادی و غیر دموکراتیک عربی مثل سعودی‌ها حمایت می‌کند.
حسینی با اشاره به شرایط سخت کرونا و عدم برگزاری حضوری مناسبت‌هایی مثل 19 دی، گفت: تنفس ما به واسطه همین مراسم‌های ملی و مذهبی است و در صورتی که برگزار نشود، هویت خود را از دست می‌دهیم که لازم است در این وضعیت در فضای مجازی چنین برنامه‌هایی در دستور کار قرار گیرد زیرا برخی به دنبال تحریف وقایع هستند که باید اجازه این کار را از آنها گرفت.
وی گفت: رهبری فرمودند آمریکا در پی تسلط بر منطقه است که دلیل آن رژیم‌های بزدل و ترسو است که استقلال عمل ندارند و اینها بستر را برای تسلط و حضور جنگی و استبدادی آمریکا ایجاد می‌کنند. 
امام جمعه یاسوج گفت: اگر کشورها و ملت‌ها بیدار بودند آمریکا نمی‌توانست قد علم کند و رهبری تبیین فرمود که بی‌ثباتی منطقه، راهی برای تسلط آمریکا بر منطقه است تا در این فضای بی‌ثباتی خود را در منطقه نگه دارد.
وی در ادامه به رحلت فقیه انقلابی آیت‌الله مصباح یزدی اشاره کرد و گفت: علامه، شخصیتی بزرگ و عالم بود، ستاره‌ای درخشان که بسیاری از علم او استفاده می‌کنند انسان مبارزی که قبل از انقلاب در خط نهضت مبارزه کرد و بعد از انقلاب از مرزها و مبانی انقلاب و اسلام و ولایت فقیه دفاع و شاگردان برجسته‌ای تربیت کرد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار