وزیر آموزش و پرورش جزئیات بازگشایی مدارس از اول بهمن را تشریح کرد و گفت: در شهرهای زرد و آبی تمام مدارس ابتدایی در پایه اول و دوم دایر هستند.
کد خبر: ۹۳۱۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲ 10 January 2021

تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، چند هفته ای است که وضعیت شیوع کرونا به طور بسیار محسوسی شیب نزولی به خود گرفته است و ضمن آن کاهش بسیار محسستری در فوتی ها هم مشاهده می شود چیزی که ستاد ملی مقابله با کرنا را اولا به تعریف رنگی جدید بین رنگ زرد و سفید یعنی رنگ آبی کرده است و ثانیا در مناطق آبی بازگشایی تقریبا همه مشاغل پیش بینی شده است . 

تعین وضعیت مدارس یکی از مسائل بسیار مهم برای جامعه است موضوعی که گویا تصمیمات اولیه حکایت از بازگشایی تدریجی است به گونه ای که وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده است از اول بهمن ماه مدارس بازگشایی خواهند شد.

تعطیلی دو هفته ای آموزش مجازی

 یکی از مواردی که در خصوص وضعیت آموزش و پرورش مطرح شده است تعطیلی دو هفته ای آموزش دانش آموزان در فضای مجازی است .

بنابراین گزارش وزیر آموزش و پرورش درباره درخواست برخی خانواده ها و معلم ها برای تعطیلی دو هفته ای آموزش مجازی به علت خستگی ناشی از کار با وسایل و ابزار هوشمند گفت: به همکارانم ماموریت دادم که این پیشنهاد را بررسی کند. این پیشنهاد از مناطق مختلف به ما داده شده و خواستیم که همکاران اختیارات قانونی ما را برای این کار بررسی کنند. با کلیت آن موافق هستیم باید ببینیم می توان شرایط آن را ایجاد کرد یا خیر؟.

جزئیات بازگشایی مدارس در بهمن ماه
وزیر آموزش و پرورش جزئیات بازگشایی مدارس از اول بهمن را تشریح کرد و گفت: در شهرهای زرد و آبی تمام مدارس ابتدایی در پایه اول و دوم دایر هستند
بنابراین گزارش در خبری که از رسانه های مختلف منتشر شده است ؛ محسن حاجی میرزایی درباره بازگشایی مدارس اظهار کرد: روز گذشته سه تصمیم مهم درباره آموزش و پرورش در ستاد ملی کرونا گرفته شد؛ نخست آنکه کادر اداری و اجرایی در تمام مدارس کشور به جز مناطق قرمز از ابتدای بهمن ماه در مدرسه حضور داشته باشند چرا که حلقه ارتباط و اتصال ما با معلمان و دانش‌آموزان هستند بنابراین برای کنترل اوضاع باید در مدرسه باشند.

وی درباره تصمیم دوم گفت:‌ مقرر شد در پایه‌های اول و دوم دبستان که امکان آموزش از طریق فضای مجازی به نحو مناسب فراهم نیست و به آموزش حضوری دانش‌آموزان نیاز است در شهرهای زرد و آبی تمام مدارس ابتدایی در پایه اول و دوم دایر باشند؛ در مدارسی که تعداد دانش‌آموزان در کلاس‌های درس بیش از 10 نفر است با مدیریت شورای مدرسه در روزهای هفته توزیع می‌شوند تا همه از آموزش حضوری بهره‌مند شوند.

وزیر آموزش و پرورش درباره تصمیم سوم عنوان کرد: مقرر شد در مدارسی که تعداد دانش‌آموزان کمتر از 50 نفر است در تمام مقاطع تحصیلی و تمام پایه‌ها کلاس‌های درس حضوری باشد چون تعداد دانش‌آموزان کم است و امکان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود دارد.

حاجی میرزایی بیان کرد: به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، جمعیت دانش‌آموزان در کلاس‌های درس باید 10 نفر باشد و مجاز نیستند تعداد بیشتری را به کلاس‌های درس بیاورند، مدارس تا اول بهمن فرصت دارند برنامه‌ریزی لازم را انجام داده و خانواده‌ها را آگاه کنند که فرزندشان در چه روزی باید در مدرسه حاضر باشد.

وی متذکر شد: تقریباً در اکثر کشورها سیاست مربوط به بازگشایی مدارس مورد بازنگری قرار گرفته است چون سلامتی دانش‌آموزان مهم است اما دور بودن از آموزش تبعات نگران‌کننده‌ای دارد از سوی دیگر مجموعه مطالعات انجام شده نشان نمی‌دهد حضور در مدرسه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شیوع بیماری تاثیر مثبتی داشته باشد.

وضعیت در کهگیلویه و بویراحمد چگونه خواهد بود؟

طبق آخرین گزارشات مسئولین دانشگاه علوم پزشکی وضعیت همه مناطق استان زرد و آبی است و با توجه به شیب نزولی و متوالی روزهای اخیر احتمال افزیش مناطق آبی محتمل است . بنابریان به نظر می رسد در کهگیلویه و بویراحمد دست مسئولین برای بازگشایی مدارس بازتر خواهد بود.

نکته مهم تر اینکه بسیاری از مدارس در مناطق مختلف استان دانش آموزانی زیر 50 نفردارند که بازگشایی مدارس بسیار راحت تر و محتمل تر خواهد بود .

آنچه که در نقشه زیر مشخص است حاکی از قرار گرفتن کل کهگیلویه و بویراحمد در مناطق زرد و آبی است که با احتساب آن می توان گفت ، این استان به احتمال قوی جز اولین استان هایی باشد که بازگشایی ها در آن به صورت گسترده انجام خواهد شد. هر چند در این بین میزان استقبال اولیاء از این بازگشایی ها خود نکته مهم و تعیین کننده خواهد بود!

جزئیات بازگشایی مدارس از اول بهمن / دو هفته بدون فضای مجازی / در کدام مناطق کهگیلویه و بویراحمد آموزش حضوری خواهد بود ؟ + فیلم

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار