رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان به کووید19 در استان خبر داد.
کد خبر: ۹۳۵۷۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵ 27 January 2021
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 90 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 14 بیمار کرونایی قطعی بوده و 6 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در طی 4 روز گذشته هیچ مورد فوتی کرونایی در استان روی نداده است. 

 دکتر یزدانپناه ادامه داد: تاکنون از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 23186 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 وی اذعان داشت: از 512 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج  بیشترین درصد و تعداد موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، بهمئی، کهگیلویه و دنا شناسایی شده است. 

دکتر یزدان پناه اذعان داشت: در طی چند روز گذشته در بعضی از شهرستان ها مانند کهگیلویه، بهمئی و دنا روند صعودی آمار مشاهده شده است که می تواند زمینه ساز خیز بعدی کرونا در استان باشد لذا لزوم بیماریابی فعال و افزایش چند برابری نمونه گیری در سطح استان را می رساند و باید از خانواده بیماران و افراد در معرض تماس با آنها حتما تست کرونا گرفته شود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ابراز داشت: رفتار اجتماعی مردم در کنترل اپیدمی ویروس کرونا بسیار موثر است. چنانچه بسیاری از افراد توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی نداشته باشند، این امر می‌تواند منجر به شیوع بیش از پیش کرونا شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به هم سویی و هم زمانی بیماری آنفلوآنزا و کووید 19، کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی ادارات و صنوف استان و افزایش تجمعات، برای ورود استان به موج جدید هشدار می دهیم.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار