بازدید روز سه شنبه 28 بهمن ماه سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور دارای حواشی مهمی بود از جمله موضوعی که در مورد وضعیت فضای فیزیکی دانشگاه آزاد مطرح کرد و گفت: هزینه های صورت گرفته در پردیس دانشگاه آزاد واحد یاسوج بدون استفاده مانده، خیانت است.
کد خبر: ۹۴۱۳۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۵ 17 February 2021

بازدید روز سه شنبه 28 بهمن ماه سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور دارای حواشی مهمی بود از جمله موضوعی که در مورد وضعیت فضای فیزیکی دانشگاه آزاد مطرح کرد و گفت: هزینه های صورت گرفته در پردیس دانشگاه آزاد واحد یاسوج بدون استفاده مانده، خیانت است.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، " سورنا ستاری" در بازدید از شرکت های دانش بنیان و هسته های فناور دانشگاه آزاد یاسوج خطاب به رئیس دانشگاه آزاد یاسوج گفت : این همه هزینه که در پردیس دانشگاه آزاد یاسوج انجام شده و هم اکنون بدون استفاده مانده، خیانت است چرا که شاهد فرسوده شدن و ترک خوردن دیوارهای ساختمان های این پردیس هستیم.
وی اظهارکرد: چرا سرای نوآوری و مرکز رشد در این پردیس راه‌اندازی نکردید تا حداقل استفاده از این پردیس شود.
حاشیه های دیدار معاون رئیس جمهور از کهگیلویه و بویراحمد / بخش اول خیانت 600 میلیاردی !+ فیلم
توضیحان رئیس دانشگاه آزاد استان در مورد سخنان ستاری!
رئیس دانشگاه آزاد استان کهگیلویه و بویراحمد پس از انتقاد صریح معاون رئیس جمهور بیان کرد: قاعدتاً احداث و ساخت پردیس دانشگاه آزاد یاسوج در روستای "سرآبتاوه" بر اساس کار کارشناسی شده نبوده و این همه هزینه به مراتب از خرید زمین در سطح شهر یاسوج بالاتر شد.
"کرم جانی پور"،در جمع خبرنگاران در خصوص صحبت‌های معاون علمی رئیس جمهور اظهارکرد: با حضور معاون علمی رییس جمهور طرح توجیهی دانشگاه آزاد یاسوج در خصوص ایجاد شهرک زیست‌فناوری فعالیت‌های کشاورزی ارائه شد.
وی تاکید کرد: پردیس دانشگاه آزاد یاسوج در روستای "سرآبتاوه" ۳۸ هکتار با اعیانی ۵۶ هزار متر ساخته شده که ۲۳ هزار متر از این میزان قابلیت استفاده دارد و مابقی از ۵۰ تا ۹۰ درصد کار شده و نیاز به تکمیل دارد.
رئیس دانشگاه آزاد استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دکتر ستاری در بازدیدی که از این پردیس داشتن پیشنهاد داد که یکی از ساختمان های این پردیس به فعالیت های فناورانه و دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اختصاص داده شود.
جانی پور تصریح کرد: ایشون گفتند حیف است این پردیس از این با پتانسیل های ویژه بدون استفاده مانده است.
وی ادامه داد: دکتر تهرانچی رئیس سازمان مرکزی دانشگاه آزاد به طور ویژه پیگیر مشکل پردیس دانشگاه آزاد یاسوج است و این مسئله را در دستور کار خود قرار داد، مساعدت‌های ویژه در این زمینه داشت و سه میلیارد تومان به دانشگاه آزاد یاسوج کمک کرد تا توانستیم سند تک برگی این پردیس را دریافت کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: آقای تهرانچی پیگیر هستند تا این پردیس بدون استفاده نماند و به مرکز دانش بنیان و مرکز زیست فناورانه تبدیل شود.
جانی پور تاکید کرد: تصمیم در خصوص پردیس دانشگاه آزاد یاسوج با سازمان مرکزی دانشگاه آزاد است و سیاست سازمان فروش اموال دانشگاه نیست.
وی اظهارکرد: با توجه به پتانسیل این پردیس و جایگاه فعالیت‌های دانش بنیان طرح بلوک محور را در یاسوج مبنای کار خود قرار داده ایم تا بتوانیم در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهیم.
رئیس دانشگاه آزاد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به نرخ امروز در پردیس دانشگاه آزاد واحد یاسوج که بدون استفاده مانده است ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است و برای تکمیل این مجموعه نیاز به اعتبار ویژه داریم.
جانی پور افزود: سال ۹۱ دانشگاه آزاد یاسوج در این پردیس مفتخر کردیم که با توجه به بُعد مسافت با شهر یاسوج و کاهش دانشجویان به ساختمان قبلی در روستای "بلهزار" برگشت داده شد و این پردیس بدون استفاده ماند.
وی اظهارکرد: با توجه به بالا رفتن هزینه ها و کمبود سرمایه دانشگاه آزاد طرح‌های ما با رکود مواجه شده اما با پیگیری های دکتر تهران چی و قول مساعد دکتر ستاری جهت کمک امیدواریم به نتیجه برسد.
فیلم / توضیحات رئیس دانشگاه آزاد استان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار