استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: تلاش کنیم سند توسعه صادرات استان به شکل مستند تدوین و نهایی شود چرا که در این سند مسئولیت‌ های داخلی، ملی، محلی و بخشی تعریف شده است بنابراین سند توسعه صادرات تا نیمه نخست ۱۴۰۰ تدوین و به نتیجه برسد.
کد خبر: ۹۴۱۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸ 17 February 2021

آیین بزرگداشت روز ملی صادرات و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استانی، با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیران کل دستگاه‌ های اجرایی و صادرکنندگان نمونه استان برگزار شد.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، حسین کلانتری در این آئین ضمن گرامیداشت روز ملی صادرات، اظهار داشت: صنعت و اتاق بازرگانی استان جوان و اول راه هستند اما نباید یاس و ناامیدی ایجاد کنیم با ایجاد یاس و ناامیدی و ذلیل و علیل بودن به جایی نمی‌ رسیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سخت ترین سال تحریم صادرات در کشور ۱۳ درصد رشد داشته است، گفت: اما در استان با تعداد محدود واحدهای صادرکننده و البته اضافه شدن ۶۰۰ هزار تا یک میلیون دلاری،صادرات ۴۷ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به رشد ۳۶ درصدی تناژ محصولات صادراتی، گفت: افزایش ۴۷ درصدی صادرات یعنی می ‌توانیم چندین برابر کشور کار انجام دهیم و امید و نشاط ایجاد کنیم.
کلانتری، گفت: برنامه ریزی ها به گونه ای خواهد بود که در سال آینده با افتتاح چندین طرح جدید از جمله پتروشیمی گچساران ، میزان صادرات استان بیش از سال جاری افزایش داشته باشد.
نماینده عالی دولت در استان، بیان کرد: از واحدها حمایت می‌ کنیم به همین دلیل هر وقت واحدها مراجعه کرده و سرمایه در گردش می ‌خواستند حمایت ویژه کردیم.

سند توسعه صادرات  کهگیلویه و  بویراحمد تا نیمه نخست ۱۴۰۰ تدوین می شود

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، گفت: در این جنگ واحدهایی که ارزآوری داشته باشند خاص و ویژه حمایت می‌ شوند چرا که شما تولید کنندگان و صادرکنندگان در شکست دشمن نقش مهمی داشتید و مایه افتخار هستید.
وی در بخش دیگری از سخنانش،گفت: هر کدام از صادرکنندگان و سرمایه گذاران اگر موردی داشتید بگوید تا پیگیری کنیم این شعار پشت تریبون نیست بلکه در عمل پیگیری می ‌کنیم که این کار را هم انجام داده ‌ایم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه برخی از محصولات استان صادر می ‌شود اما در آمار محصولات صادراتی نیست، عنوان کرد: در بهمئی کالاهایی در بخش کشاورزی تولید و صادر می‌ شود اما در آمار صادراتی وجود ندارد.
مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: حوزه گل و گیاه و گلخانه حوزه ‌ای است که نیاز به سرمایه ‌گذاری دارد‌.
کلانتری همچنین از تلاش‌ ها و حمایت بانک‌ ها تقدیر کرد و گفت: تلاش کنیم سند توسعه صادرات استان به شکل مستند تدوین و نهایی شود چرا که در این سند مسئولیت‌ های داخلی، ملی، محلی و بخشی تعریف شده است بنابراین سند توسعه صادرات تا نیمه نخست سال ۱۴۰۰ تدوین و به نتیجه برسد.
گفتنی است در این آئین از ۶ صادر کننده برتر استان با اهدای لوح سپاس و تندیس قدردانی شد.

سند توسعه صادرات  کهگیلویه و  بویراحمد تا نیمه نخست ۱۴۰۰ تدوین می شود

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار