درخواست نماینده ولی فقیه از روحانیون کهگیلویه و بویراحمدی:
نماینده ولی‌‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد از روحانیون استان خواست تا طبق دستور ستاد کرونا در تجمع‌ها شرکت نکرده و در مناطق قرمز و نارنجی مراسم برگزار نکنند.
کد خبر: ۹۵۲۷۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲ 04 April 2021
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، به نقل از شبستان آیت‌الله «سید نصیر حسینی» در نشست ستاد کرونا استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در کشور جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم که با نام اسلام و اخلاق و معنویت و مبارزه با ظلم و ستم شکل گرفته اظهار کرد: امروز پیشگام شعار عدالت و معنویت در جهان هستیم.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه پیروزی‌های زیادی نصیب این ملت شده است و امروز انقلاب ما از مرزهای کشور بیرون رفته و آرمانهای انقلاب به گوش جهانیان رسیده، تصریح کرد: مسئولان در چنین نظامی مسئولیت سنگینی بر دوش دارند که باید قدر خود را دانسته و در راه خدمت به مردم در نظام جمهوری اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکنند.
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید معنویت و اخلاق را در دستور کار خود قرار دهیم و خودمان را بسازیم، خاطرنشان کرد: برای ساختن جامعه آباد، آزاد و سالم باید اخلاق و معنویت را بیش از پیش سرلوحه کار قرار دهیم مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید با قرآن مانوس باشند این یک عیب بزرگ برای مسئول در نظام است که کمتر قرآن بخواند و با قرآن نامانوس باشد.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه در آینده انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم خاطرنشان کرد: انتخابات باید به صورت شایسته در شأن ملت ایران با حضور حداکثری برگزار شود.
وی با بیان اینکه مستلزم برگزاری انتخابات رعایت کردن دستورالعمل‌های کرونایی است یادآور شد: باید همه دست در دست هم و با رعایت دستور العمل‌هایی که اعلام شده بر کرونا غلبه کنیم تا بتوان زندگی را به حالت عادی درآورد.
 حسینی در ادامه با تشکر از اقدامات خوب مسئولان استانی در بیش از یک سال اخیر برای مقابله با کرونا به خصوص اقدامات خوب استاندار و سایر مسئولان ارشد استانی یادآور شد: به دلیل اینکه استان همجوار با استان خوزستان است خطر بیشتری کهگیلویه و بویراحمد را تهدید می کند.
حسینی گفت: دادگستری و نیروی انتظامی باید به وظیفه خود به خوبی عمل کرده و با کسانی که دستورالعمل ها را زیر پا می گذارند برخورد کنند همچنین باید طرح شهید سلیمانی را که طرحی بسیار خوب جهت کنترل و مقابله با کرونا بود با جدیت بیشتر در استان اجرا کنیم هر چند که تاکنون یکی از بهترین استان ها در اجرای این طرح بوده ایم.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تجمعات همانند مراسمات عروسی و تشییع و تدفین باید با رعایت کامل دستورالعمل ها برگزار شود یادآور شد: نیروی انتظامی برای متفرق کردن تجمعات نیازی به حکم دادستانی ندارد و می تواند هر تجمعی را بدون حکم متفرق کنند.
وی گفت: در خصوص نماز جمعه ها و برگزاری نماز جماعت در مساجد آن دسته از مناطقی که در رنگ‌بندی قرمز و نارنجی تعریف می‌شوند نباید چنین مراسماتی برگزار شوند.
حسینی با بیان اینکه خودمان نیز در مرکز استان یکی دوماه نماز جمعه را به صورت محدود برگزار کردیم یادآور شد: در خصوص نماز مساجد نیز گفتیم آن جاهایی که ممکن است بیماری شیوع بیشتری داشته باشد، چنین برنامه‌هایی را فعلا تعطیل کنند.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد سپس درخواست‌هایی از مردم استان داشت و خطاب به آنها گفت: از همه مردم استان می خواهم که از هرگونه تجمعی بپرهیزند از علما و روحانیون هم می‌خواهیم که از مراسمات پرهیز کنند چرا که روحانیون به عنوان معلم و استاد جامعه هستند و شرایط سخت را بهتر از همه می‌دانند.
وی گفت: جان مردم و سلامت جامعه اکنون مهم تر از هر چیزی است از معتمدین و متنفذین می‌خواهیم که از برگزاری تجمعات در روستاها و بخش‌ها جلوگیری کرده و همراه با دهیاران و بخشداران اجازه برگزاری مراسم‌های خطرناک را به کسی ندهند.
حسینی با بیان این که گاه تجمعات ۱۵۰۰ نفری در بعضی از مراکز بخش‌ها و روستاها برگزار می‌شود یادآور شد: چندین بار خود ما را برای حضور در چنین تشکیل برنامه‌هایی دعوت کردند که حضور پیدا نکردیم چرا که تجمعات عامل اصلی شیوع بیماری است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار