مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلوبه و بویراحمد اعلام کرد:
مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: با اجرای طرح متناسب سازی، حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در فروردین ماه امسال 134 درصد نسبت به اسفندماه 98 افزایش داشته است.
کد خبر: ۹۵۴۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸ 08 April 2021

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، عباس نورمحمدی اظهار داشت: متناسب سازی حقوق و بهبود معیشت، دغدغه چندین ساله بازنشستگان تامین اجتماعی بود که با افزایش سالانه و دو مرحله متناسب سازی در مرداد سال گذشته و فروردین امسال، تفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با سایر صندوق های بیمه ای برطرف و گام مهمی در ارتقای سطح معیشت یازنشستگان این سازمان برداشته شد.
وی با بیان اینکه میزان حقوق پرداختی به بازنشستگان بر اساس محاسبات بیمه ای و مدت زمان سابقه محاسبه و پرداخت می شود، کفت: بازنشستگانی که در اسفندماه 98 مبلغ یک میلیون و 670 هزار تومان و در اسفند 99 مبلغ دو میلیون و 800 هزار تومان دریافت می کردند، از فروردین 1400 با اعمال افزایش 39 درصدی 4 میلیون و 300 هزار تومان دریافت خواهند کرد.
وی افزود: هم چنین بیمه شدگانی که با 20 سال سابقه بازنشسته شده اند، از فروردین امسال 3 میلیون و 900 هزار تومان دریافت خواهند کرد؛ در حالی که حقوق آنان در اسفند 98 و پیش از متناسب سازی، یک میلیون و 670 هزار تومان بود.
به گفته وی، با اجرای متناسب سازی حقوق، رفع تفاوت در حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با سایر صندوق ها و میزان سابقه و هم چنین نرخ دستمزد و مزایای مشمول حق بیمه زمان اشتغال در نظر گرفته شده و ملاک عمل است.
مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد افزود: حق عایله مندی بازنشستگان از 50 هزار تومان به 375 هزار تومان و حق اولاد آنان نیز از 14 هزار تومان به 96 هزار تومان افزایش یافته است.
نورمحمدی مهم ترین تعهد بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نسبت به بیمه شدگان و بازنشستگان را پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران اعلام کرد و اظهار داشت: در اسفنمان 98 مجموع پرداختی ماهانه این سازمان به بازنشستگان در سراسر کشور حدود 6 هزار و 600 میلیارد تومان بود، در حالی که این میزان در فروردین امسال به 15 هزار میلیلرد تومان در ماه خواهد رسید و این سازمان با وجود مشکلات زیاد، تامین معیشت و کاهش فشار اقتصادی بر بازنشستگان را از اهداف اصلی خود می داند.
مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد افزود: مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان در اسفند 99 به صورت علی الحساب مرحله دوم متناسب سازی به حساب بازنشستگان واریز شد که ارتباطی با افزایش حقوق آنان در سال جاری ندارد و احکام جدید با احتساب مرحله دوم متناسب سازی و افزایش سنواتی صادر می شود.
به گفته وی هم افزایش سالانه و هم افزایش ناشی از متناسب سازی با حقوق فروردین به حساب بازنشستگان و مستمری بگیران واریز خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
دقت کردید همه مثل طوطی به تبعیت از طوطی مرکز حرفهای پوچ وبی اساس را باهم بلغور میکنند،ولی تا کنون هیچ اقدام عملی جهت تنویر افکار بازنشستگان از جمله حکم به دروغ قول داده شده عملی نگردیده،امان از سیستم فشل حاکم در وزارتخانه ها وسازمانها
بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹
اگرافزایش مستمری برابر وعده‌اي داده شده است چرابارگذاری احکام درسایت تامین انجام نشود؟؟؟؟؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار