مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر قرار باشد از اول مهر بازگشایی حضوری اتفاق بیفتد، قاعدتاً معلمان جزء گروه‌هایی هستند که در معرض خطر قرار می‌گیرند و درخواست‌مان این است که معلمان را در اولویت تزریق واکسن قرار دهند.
کد خبر: ۹۵۸۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۸ 22 April 2021
معلمان در اولویت چندم واکسن کرونا هستند؟
محمد محسن ‌بیگی مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و  پرورشدرباره واکسیناسیون فرهنگیان، اظهار کرد: قبل از عیدی نامه‌ای برای واکسیناسیون معلمان دادیم و عنوان کردیم در صورتی که قرار باشد بازگشایی مدارس اتفاق بیفتد، قاعدتاً معلمان باید در اولویت باشند؛ پاسخ کتبی به ما دادند که معلمان در اولویت‌های یک و دو قرار نگرفتند و در گروه 3 هستند.

وی ادامه داد: هنوز واکسیناسیون با پیش‌بینی که وزارت بهداشت داشت، کاملاً تحقق نیافته است یعنی تعداد افرادی که آنها در اولویت اول پیش‌بینی کردند که بتوانند پوشش دهند به طور کامل محقق نشده است و خودبه‌خود پروسه اولویت‌بندی یک مقداری با تأخیر انجام می‌شود.

محسن‌بیگی اضافه کرد: اگر قرار باشد که از اول مهر، بازگشایی حضوری اتفاق بیفتد، قاعدتاً معلمان جزو گروه‌هایی هستند که در معرض خطر قرار می‌گیرند و درخواستمان این بوده است که معلمان را در اولویت تزریق واکسن قرار دهند.

وی افزود: مجدداً با وزیر آموزش و پرورش صحبت کردیم و مقرر شد که از طریق وزیر بهداشت و دبیر ستاد کرونا، این موضوع را پیگیری کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار