در آستانه فرا رسیدن روز خبرنگار نشست معاون سیاسی و امنیتی استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با خانه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
کد خبر: ۹۸۱۶۲۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱ 27 July 2021
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، در آستانه فرارسیدن 17 مرداد و روز خبرنگار، نشست مشترکی با حضور احد جمالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، محمدعلی پیرسبزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، و اعضای هیأت مدیره خانه  مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
محمد علی پیرسبزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار ضمن تبریک میلاد با سعادت امام هادی (ع)، اظهار داشت: خانه مطبوعات استان چند سالی است که فعالیت خود را آغاز کرده است و خبرنگارانی که در رسانه های دارای مجوز مشغول به کار هستند می توانند به عضویت این خانه در بیایند.
وی با اشاره به اینکه انتخابات خانه مطبوعات به صورت ملی برگزار می شود، گفت: این موضوع نشان دهنده اهمیت خانه مطبوعات است.
پیرسبزی با اشاره به اینکه کلانتری استاندار در جشن روز خبرنگار در مردادماه ۹۸ قول مساعد برای ساخت خانه مطبوعات را به خبرنگاران استان داد، گفت: کلنگ این خانه در هفته دولت ۹۸ با عنوان ساختمان فرهنگی و مطبوعاتی به زمین زده شد.
وی، خاطرنشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بخشی از تجهیزات خانه مطبوعات را تامین می کند.
پیرسبزی در خصوص مشکل بیمه ای خبرنگاران نیز، عنوان کرد: اصحاب رسانه می توانند با عضویت در صندوق هنر از مزایای این صندوق از جمله بیمه برخوردار شوند.
ااحد جمالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این نشست ضمن تبریک ولادت با سعادت امام  هادی (ع)، دهه امامت و ولایت و با اشاره به اینکه در آستانه عید غدیر خم قرار داریم، اظهار داشت: عید غدیر روز اثبات امامت، علت اسلام و بنیانگذاری حکومت جهانی اسلامی خواهد بود.
معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه اسلام همیشه و همه جا ما را به خرد جمعی دعوت می کند، عنوان کرد: همگان نیک می دانند حتی حکومت ها بدون پشتوانه مردمی مشروعیت پیدا نمی کنند.
وی، گفت: خداوند انسان را از بین موجودات به عنوان جانشین خود انتخاب می کند و انسان با گل آفریده شد و چیزی که به اشرف مخلوقات  ارزش داده روح الاهی بوده است.
جمالی با اشاره به اینکه ملاصدرای شیرازی ۴۰۰ سال قبل انقلابی به پا کرد، ابراز کرد: ما باید از این فیلسوفان درس های زیادی را بیاموزیم و امید است به سمت کمال طلبی پیش برویم و از مقام طلبی خودداری کنیم.
معاون سیاسی استاندار، گفت: اگر ناهنجاری در جامعه است علت گم کردن راه است و گناه زمانی آغاز می شود که خدا دیده نشود و به طور قطع اگر حرکت ما خدامحوری باشد ما هیچ مشکلی نخواهیم داشت.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه رسالت خبرنگاران همان مسئولیتی است که خداوند بر عهده پیامبرش گذاشته است، افزود: انتظار می رود خبرنگاران به عنوان یک عنصر مثبت در راستای آگاهی به مردم و انتقال اطلاعات به جامعه گام بردارند‌.
رئیس شورای اطلاع رسانی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باتوجه به پیشرفت علم در مقایسه ای می توان به عنوان مثال دستاورد این ۳۵ سال را  بیش تر از سال های گذشته دانست، افزود: به تبع پیشرفت علم انسان موفق کسی است که دارای دید جهانی باشد و در بعد کشوری منافع ملی  را بر منافع شخصی در اولویت قرار دهد.
جمالی در خصوص مطالبات رسانه های مکتوب و مجازی از دستگاه های اجرایی، اظهار داشت:  با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هماهنگی های لازم جهت تامین اعتبار و پرداخت از سوی دستگاه های اجرایی انجام می شود.
وی با بیان اینکه برخی از خبرنگاران به علت جهل به قانون ممکن است دچار مشکلاتی شوند، تاکید کرد: بهتر است که مسئله آموزش به خبرنگاران در اولویت کاری ارشاد و خانه مطبوعات باشد.
جمالی، بیان کرد: خبرنگاری شغل مقدس است چرا که خبرنگاران در پی آگاهی و شناخت هستند و این رسالت سنگین است.
وی با بیان اینکه یکی از فلسفه های  زندگی جمعی همین تکمیل کردن یکدیگر است، گفت: باید برای نیروهای سیاسی نیز ظرفیت سازی شود و اگر تعامل مطلوب با رسانه ها داشته باشند می توانند اتفاقات بهتری در تاریخ را رقم بزنند.
جمالی با اشاره به اینکه گاهی برخی از اصحاب رسانه برای ایفای رسالت خود حتی جانشان را نیز فدا می کنند، عنوان کرد: مدیران باید خبرنگاران را به عنوان بازوی خود دانسته و از ظرفیت آن ها جهت توسعه استان استفاده کنند و نقدهای منصفانه را بپذیرند.
وی با اشاره به اینکه دوره مدیریت سنتی به سر آمده است، بیان کرد: یکی از دلایل عدم پیشرفت در برخی از حوزه میدان ندادن به نخبه ها است و باید بدانیم که این حق مسلم مردم است که به سمت کسانی که مدیریت بهتری دارند گرایش پیدا کنند.
معاون سیاسی استاندار، تاکید کرد: هرچه به سمت کمال می رود آن اصالت دارد.
وی خواستار احصا ظرفیت های موجود در قوانین برای رفع مشکلات حوزه خبرنگاران از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعه این دستگاه فرهنگی شد.
جمالی در خصوص مشکلات بیمه ای، مسکن و پرداخت تسهیلات بانکی به خبرنگاران، گفت: این صنف شریف باید دیده شوند و به دور از استرس و در آرامش باشند چرا که اگر دیده نشوند آسیب پذیری آنها بیشتر است.
وی با بیان اینکه ما دشمنان و منابع مشترک داریم، عنوان کرد: حاکمیت نظام برای ما از همه چیز مهم تر است.
جمالی خانه مطبوعات را علم و بیرق اصلی خبرنگاران دانست و گفت: نباید اجازه استثمار قلم را بدهیم و برای حفظ حرمت خبرنگار و سلامت جامعه از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم.
گفتنی است در بخش دیگری از این نشست هر یک از اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات به ارائه نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین