مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد از آبرسانی با تانکر سیار به ۲۰۰ روستای این استان بعلت تنش آبی خبر داد.
کد خبر: ۹۹۳۵۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷ 13 September 2021
اسفندیار برخه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، افزود: ۹۸ درصد روستاهای تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب استان از آب آشامیدنی سالم برخوردارند.
وی اظهار کرد: ۲۰۰ روستا در استان با جمعیت ۸ هزار و ۷۰۰ نفر با تنش آبی مواجهند که با تانکر سیار آبرسانی می شوند و بیشتر این روستاها مربوط به شهر یاسوج و شهرستان بویراحمد هستند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تعداد ۱۰ تانکر آبرسانی برای روستاهای مواجه با تنش آبی در استان استفاده می شود که جوابگوی نیاز این روستاها هستند.
برخه با اشاره به اینکه تعدادی از منابع ذخیره آب در استان از جمله چاه ها و چشمه ها دچار کم آبی شدند، عنوان کرد: در بعضی نقاط استان حدود ۲۵ تا ۳۰ متر افت آب در چاه ها داشتیم.
وی با اشاره به اینکه شبکه های آبرسانی روستایی در استان حدود ۴۰ تا ۵۰ سال عمر دارند و برای اصلاح توسعه نیاز به اعتبار داریم، ادامه داد: اعتبارات پیش بینی شده امسال برای بهتر شدن خدمات آبرسانی به روستاها در استان حدود ۴ برابر اعتبارات سال گذشته است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار