وزیر راه خبرهای این شهر ماتم زده را ببیند و خون گریه کند ! + تصاویر
تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، از روز گذشته یکی از شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد را ماتم عجیبی در بر گرفته است به گونه ای که نه کسی حوصله حرف زدن دارد ، نه کسی حوصله مشارکت در بحث های معمول فضای مجازی را ! همه هم سعی می کنند به هر نحوی که شده مرحمی بر درد روحی و روانی ناشی از یک تصادف باشند ! تصادفی که در یک لحظه همه ی اعضای جوان و خردسال خانواده ای را به کام مرگ فرستاد تا تنها پدر و مادری بمانند با داغ از دست دادن دختران و پسران جوانشان با 4 نوه خردسال !
روز گذشته بر اثر واژگونی خودروی پژو پارس در پیچ های معروف به "آب حیات" در جاده چرام به یاسوج ، متاسفانه 7 نفر از اعضای یک خانواده فوت شدند و 1 نفر هم راهی بیمارستان شده است که تاکنون وضعیت جسمانی وی کاملا مشخص نیست.
در این حادثه دو برادر جوان به همراه دو خواهر جوان خود و 4 کودک خردسال (فرزندان دو خواهر 3 کودک مربوط به یک خواهر و یک کودک مربوط به یک خواهر) و یکی دیگر از بستگان دیگر که سرنشین خودرو بوده اند بر اثر واژگونی خودرو جان خود را از دست می دهند . البته تا لحظه تنظیم این خبر یکی از اعضای این خانواده (یکی از دو خواهر) در بیمارستان بستری است اما وضعیت جسمانی هنوز کاملا مشخص نیست.
 
بیشتر بخوانید
 
نکته مهمی که پس از این تصادف بسیار مهم است ، تاسف و تاثر شدیدی است که کل استان کهگیلویه و بویراحمد را در بر گرفته است و از همه مهمتر وضعیت روحی بسیار نامساعد شهروندان چرامی "زادگاه جانباختگان" است . از لحظه مخابره این حادثه تقریبا تمام فضای مجازی این شهرستان و استان مملو از دست به دست شدن تصاویر حادثه و فوت شدهگان است. واکنش ها به این حادثه به گونه ای است که امام جمعه چرام روز یک شنبه را در این شهرستان عزای عمومی اعلام کرده است.
 
وزیر راه خبرهای این شهر ماتم زده را ببیند و خون گریه کند ! + تصاویر
 
اعلام عزای عمومی در شهرستان چرام
بنابر این گزارش امام جمعه چرام طی پيامي حادثه تلخ جان باختن ۸نفراز همشهریان خود رادرحادثه رانندگی تسلیت گفت.
متن پیام :
بسم الله الرحمان الرحیم
ا نا لله و انا الیه راجعون
گرچه از هر ماتمی خیزد غمی
فرق دارد ماتمی با ماتمی
لاجرم در مرگ مردان بزرگ
گفت باید ای دریغا عالمی
خبر کوتاه ؛اما جانسوز بود .فوت هشت نفر از یک خانواده در حادثه ی رانندگی؛مردم شهرستان چرام را متاثر کرد.اینجانب این مصیبت عظمی را به خانواده آقای بابایی و فامیل های وابسته تسلیت و از خداوند متعال برای بازماندگان صبر و اجر مسالت می نمایم و برای مرحومین رحمت واسعه ی الهی را از خداوند منان مسالت می نمایم.
اینجانب به‌منظور ابراز همدردی با این عزیزان فردا یکشنبه مورخ۹۸/۳/۱۹ را به عنوان عزای عمومی درشهرستان چرام اعلام نموده و از عموم مردم به منظور تسلی خاطر بازماندگان و مغفرت الهی برای مرحومین دعوت به عمل می‌آید تا در مراسم تشیع جنازه که روز یکشنبه عصر برگزار می شود شرکت نمایند. مزید توفیقات همگان را از درگاه حضرت باری تعالی مسئلت می‌نمایم.
۹۸/۳/۱۸
سید نوراله افشار/ امام جمعه چرام
 
وزیر راه خبرهای این شهر ماتم زده را ببیند و خون گریه کند ! + تصاویر
 
 موضوع را به مجلس می کشانم
نماینده مردم کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی هم با نیمه کاره رها کردن برنامه های کاری خود با حضور در منزل بستگان متوفیان گفت : من خودرا شریک غم این خانواده می دانم وگویی این حادثه برای خانواده خودم اتفاق افتاده است اما در مقابل مشیت الهی باید همه ی ماها سر تعظیم فرود آوریم .
عدل هاشمی افزود: به قدری این مصیبت سخت و سنگین است که زبان قاصر از بیان آن است و از مردم خونگرم چرام که همیشه ایام در اینگونه حوادث و مصیبت ها یاری رسان خانواده داغدار هستند کمال تشکر را دارم.
نائب رئیس کمسیون انرژی مجلس همچنین به خبرنگاران گفت : من این موضوع را در صحن علنی مجلس پیگیری خواهم کرد و از وزیر راه درخواست خواهم نمود که هر چه سریعتر نسبت به تعریض و ایمن نمودن جاده اقدام عاجلی انجام دهد و همچنین از مدیرکل راه خواهم خواست این مهم را در اولویت کارهای خویش قرار دهد تا خانواده های دیگری گرفتار چنین مصیبت هایی نشوند.
وزیر راه خبرهای این شهر ماتم زده را ببیند و خون گریه کند !
حوادث رانندگی معمولا بر اثر عوامل متعددی رخ می دهد از بی احتیاطی های رانندگان تا وضعیت نامناسب جاده به گونه ای که در یک حادثه رانندگی درصد تقصیر بین عوامل متعدد تقسیم می شود. اما آنچه که در استانی مانند کهگیلویه و بویراحمد پای ثابت و درصد بالای عامل تصادفات است ، وضعیت نامناسب جاده ها است که در این زمینه متاسفانه اقدامات دولتیان بسیار کند و لاک پشتی است به گونه ای که شما اگر به عنوان یک غیربومی وارد این استان شوید تقریبا هیچ جاده استانداردی نخواهید دید و بسیار تاسف بار است که بگوییم با گذشت چهل سال از عمر انقلابی که در ابتدای وقوع در اولین فرصت به سراغ مناطق روستایی رفت و اقدام به احداث جاده های روستایی نمود اما پس از آن تنها دلیل برای احداث جاده های استاندارد را توجیه اقتصادی در نظر گرفت و عملا مناطق محروم را رها کرد!
وزیر راه که چند هفته پیش به استان آمد و تنها جاده واقعی در حال احداث درون استانی " دهدشت پاتاوه " را از نزدیک دید ، حالا بیاید و اخبار این روزها و فردا یکشنبه شهر ماتم زده چرام خصوصا در هنگام تشییع این قربانیان جاده های غیراستاندارد را ببیند و خون گریه کند!
وزیر راه که در همین ابتدای شروع کارش اولین وزیری بود که تا دورترین نقطه پروژه پاتاوه _ دهدشت ، برای بررسی کار رفت و قول هایی هم داد ، الان هم باید بیاید و حال و روز جاده های منتهی به شهرستان چرام را ببیند.
وزیر راه باید بیاید و ببیند که وضعیت زیباترین و چهارفصل ترین منطقه جنوب کشور از نبود جاده های قابل تردد در حال تبدیل شدن به یک شهر بن بست و متروکه است.
وزیر راه بیاید و ببیند که از دست بی کفایتی گماشته های خود و وزرای قبلی ، هیچ پروژه راهسازی حتی با کیلومترهای پایین در شهرستان چرام به سرانجام نرسیده است!
وزیر راه اگر ادعای کارگزار دولت اسلامی را دارد ، مراسم تشییع این جوانان و خردسالان چرامی را از هر طریقی می تواند فردا یکشنبه ببیند و خون گریه کند!
تصاویری که این ساعات در شبکه های اجتماعی در شهر چرام متاثر از این حادثه هولناک دست به دست می شود!