توضیحات دانشگاه علوم پزشکی درباره تعطیلی مرکز ام .آر. آی یاسوج
دانشگاه علوم پزشکی درباره تعطیلی مرکزام .آر. آی بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج توضیح داد.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس ، دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پاسخ به خبری مبنی بر مرکز MRI یاسوج در آستانه تعطیلی آورده است: در حالی که بیش از دوازده سال از راه‌اندازی  MRI بیمارستان امام سجاد (ع)یاسوج با مشارکت بخش خصوصی می‌گذرد اما هنوز معضلات درمانی استان در این بخش با چالش های فراوانی مواجه است. 
در ادامه بیان شده است: در راستای چابک‌سازی و مشارکت بخش خصوصی در توسعه سلامت استان با توجه به سطح بندی توزیع خدمات سلامت به نام دانشگاه علوم پزشکی استان دستگاه ام. آر. آی با صدور مجوز از طرف وزارت بهداشت و با مشارکت بخش خصوصی آغاز به کار کرد، اما علی رغم قرارداد فی مابین دانشگاه علوم پزشکی و بخش خصوصی متاسفانه در مقاطع فراوانی به علت عدم همکاری بخش خصوصی مفاد قرارداد اجرا نشد.
همچنین آورده است: از آنجا که پس از پایان قرارداد؛ مرکز MRI می‌بایست املاک و ساختمان مورد اجاره را به دانشگاه تحویل دهد اما علیرغم پایان مدت قرارداد تاکنون به این مهم اقدام نکرده و براساس اظهارات مدیرعامل مرکز مذکور، سندی معارض با قسمتی از اراضی سند بیمارستان امام سجاد(ع) (که هنوز سند آن به نام سازمان تامین اجتماعی می‌باشد)نیز از طریق سازمان‌های دولتی ذی‌ربط اخذ کرده است.
در ادامه عنوان شده است: در حال حاضر با توجه به اینکه یک دستگاه ام. آر. آی از طرف وزارت بهداشت به شهرستان بویراحمد اختصاص داده شده و فرآیندهای تحویل و راه‌اندازی آن در بیمارستان شهید جلیل یاسوج با سرعت و جدیت در حال پیگیری است، دانشگاه بنا بر وظیفه تولیت خود لازم می‌داند جهت جلوگیری از اخلال در روند ارائه خدمات به مردم، با بخش خصوصی مانند گذشته همکاری کند و در این راستا جلساتی با مدیر عامل ام آر آی مذکور تشکیل که متاسفانه تاکنون با پیشنهاد دانشگاه جهت حل مشکل موافقت نکرده است.
در پایان خاطرنشان شده است: با توجه به ضرورت خدمت رسانی به مردم محروم این استان، این دانشگاه آمادگی دارد در صورت همکاری بخش خصوصی و رعایت حقوق بیت‌المال و مردم، نسبت به رفع این معضل اقدام کنید که این امر منوط به همکاری مدیرعامل مرکز مذکور با دانشگاه و رعایت قوانین و مقررات جاری و حقوق عامه مردم است.