دانشگاه یاسوج جز دانشگاه های پاک کشور/ مشکل خوابگاه در چرام و گچساران
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج گفت: هیچ سخنرانی و کرسی آزاداندیشی در شورای نظارت دانشگاه رد نشده است.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، «فریبرز نیکدل» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا­ افزود: کرسی های آزاد اندیشی و فضای فرهنگی دانشگاه یاسوج طی سال تحصیلی جاری فعال و با نشاط بودند.
وی اظهارکرد: چند جشنواره در این دانشگاه برگزار شد و همچنین یک محفل انس با قرآن داشتیم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: هیچ میزگرد، سخنرانی و کرسی آزاداندیشی در شورای نظارت دانشگاه رد نشده است.
نیکدل تصریح کرد: هم اکنون سه تشکل دانشجویی فعال در این دانشگاه فعال هستند و انتخابات یک تشکل نیز مهر ماه امسال برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: 18 کانون فرهنگی و مذهبی و 26 انجمن علمی فعال در این دانشگاه وجود دارد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج عنوان کرد: به همه دانشجویان دختر متقاضی خوابگاه داده ایم، پسران روزانه نیز خوابگاه می دهیم و دنبال هستیم برخی مشکلاتی  که در این خصوص داریم را رفع کنیم.
نیکدل بیان کرد: هم اکنون یک هزار و 200 دانشجوی خانم و یک هزار و 800 دانشجوی آقا را در خوابگاه های دانشجویی اسکان داده ایم.
در گچساران و چرام با مشکل خوابگاه مواجهیم
وی تاکید کرد: در دانشکده نفت و گاز گچساران و صنعت و معدن چرام با مشکل خوابگاه مواجهیم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج اظهارکرد: در زمینه سلامت و ورزش در دانشگاه یاسوج مکان های خوبی از جله استخر و زمین چمن داریم.
نیکدل گفت: برای دانشجویان دختر خوابگاه ها نیز در آینده ای نزدیک عملیات اجرایی فضای های ورزشی آغاز خواهد شد.
وی افزود: خوابگاه های دانشجویان دختر و پسر دانشگاه یاسوج مجهز به اتاق سلامت هستند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج تصریح کرد: 32نشریه دانشجویی مجوز دار در این دانشگاه فعالیت دارند که از این تعداد برخی ها دنبال اخذ مجوز نشریات الکترونیکی هستند.
نیکدل خاطرنشان کرد: طی سال های گذشته حدود یک هزار و 500 دانشجوی این دانشگاه از سلف سرویس استفاده می کردند که طی امسال این تعداد به سه هزار و 400 نفر افزایش یافت.
وی بیان کرد: دانشگاه یاسوج در زمینه آسیب های اجتماعی صفر نیست اما جزو دانشگاه های پاک کشور است.