معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از رقابت ۱۲۰۰ نفر در مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان چرام خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۴۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۹ 30 April 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، حجت دبیقی در آغاز چهل و دومین دوره مسابقات قرآن دانش‌آموزی به میزبانی شهرستان چرام گفت: در مرحله استانی ۱۲۰۰ دانش آموز در دو بخش دختر و پسر به مدت چهار روز باهم رقابت می‌کنند.
وی افزود: در مرحله آموزشگاهی مسابقات قرآن، عترت و نماز استان کهگیلویه وبویراحمد ۹۰ هزار نفر شرکت کردند و تعداد ۶۰ نفر از برترین‎های این دوره به مرحله کشوری راه می‌یابند.
دبیقی با بیان اینکه مسابقات قرآنی در ۱۲ رشته و دو بخش آوایی و پژوهشی برگزار می‌شود گفت: در بخش آوایی دانش آموزان در رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل، تفسیر و حفظ قرآن و دربخش پژوهشی در رشته صحیفه سجادیه، نهج-البلاغه، انشاءنماز، گفتمام مهدوی، دعاخوانی و احکام برگزار می‌شود.
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: در راستای ترویج معارف قرآنی از دوران دانش آموزی باید به عنوان یک رسالت مهم و دینی تلاش کرد تا حضور دانش آموزان درفعالیت‌های قرآنی فعال و چشمگیر باشد.
حجت السلام والمسلمین ناصر مصباح نژاد قرآن را احیاگر دل‌ها و جان‌ها و بازدارنده جامعه از زشتی‌ها و پلیدی‌ها عنوان کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار