مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد، تاکید کرد: صدور بیمه‌نامه برای آسانسور‌های بدون تاییدیه ایمنی استاندارد غیرقانونی و ممنوع است.
کد خبر: ۱۱۷۰۵۱۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۶ 10 June 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، مسلم حسینیان گفت: به علت مخاطرات ناشی از استفاده از آسانسور‌های غیراستاندارد و به منظور پیشگیری از حوادث ناگوار و حفظ جان و سلامت مردم، صدور هرگونه بیمه نامه برای آسانسور‌ها در کشور به ارائه تاییدیه معتبر ایمنی آسانسور نیاز است.
حسینیان افزود: براساس قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد ایران (استاندارد آسانسور‌های کششی برقی به شماره ۱ – ۶۳۰۳) دریافت تأییدیه ایمنی استاندارد برای آسانسور در بازه‌های زمانی حداقل یک ساله اجباری است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه آسانسور وسیله‌ای مکانیکی – الکتریکی است، باید به طور مستمر توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ذی صلاح سرویس شود.
مدیرکل اداره استاندارد استان از مدیران و مالکان آسانسور‌های اماکن عمومی و دولتی خواست ضمن بررسی شرایط آسانسور‌های مورد استفاده، از معتبر بودن تأییدیه ایمنی آسانسور اطمینان یابند.
حسینیان افزود: در صورت منقضی شدن اعتبار و یا نداشتن تأییدیه، ضمن جلوگیری از استفاده آسانسور غیر استاندارد، پیگیری لازم برای صدور تأییدیه ایمنی آسانسور از طریق یکی از شرکت‌های فروش و نگهداری معتبر آسانسور در دستور کار قرار گیرد تا با دریافت تأییدیه ایمنی از بروز حادثه، جلوگیری شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار