رویدادی فرهنگی که در شلوغی انتخابات کمرنگ شد!

در اختتامیه جشنواره بلوط چه گذشت؟ / اولین تریبون فرهنگی بهرامی پس از ۱۳ سال به نام شرکت نمایشگاه ها+ فیلم

شب ۱۴ تیرماه اختتامیه دومین جشنواره اقوام زاگرس نشین یا همان جشنواره بلوط با حضور معدود مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۷۴۶۰۴
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۰ 07 July 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، مراسم اختتامیه دومین جشنواره فرهنگ اقوام زاگرس نشین (بلوط) در شهر یاسوج با حضور محمد بهرامی نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های دائمی استان در پارک ولایت یاسوج برگزار شد.
این جشنواره هر چند با استقبال نسبتا خوب مردمی مواجه شد، اما حضور کمرنگ و تقریبا بی رنگ مسئولین استانی و شهرستانی در بهبوهه فعالیت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری نشان داد که سیاست همچنان اولویت مسئولین استان است و چندان توجهی به مسائل فرهنگی ندارند و نخواهند داشت.

تریبونی پس از ۱۳ سال!
محمد بهرامی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی تنها مسئولی بود که شرکت در این رویداد فرهنگی را بر خود واجب دانست و حضور یافت.
محمد بهرامی در سخنانی که در مراسم اختتامیه داشت به نکته‌ای اشاره کرد که قابل تامل است!
بهرامی با تقدیر از برگزار کنندگان جشنواره بلوط گفت: پس از سیزده سال اولین بار است که در چنین برنامه‌ای پشت تریبون قرار می‌گیرم چرا که اصلا به من تریبون نمی‌دادند.
بهرامی در ادامه افزود: اینجا سنگ بنای زندگی فرهنگ و این استان دارای مردمانی استثنایی در این زمینه است.
نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون ادامه داد: من شهر‌ها و کشور‌های مختلفی را سفر کرده ام، اما ویژگی‌هایی مانند صداقت، انسانیت، مردانگی و نوع دوستی مردم این استان در دنیا سرآمد است.
بهرامی گفت: امیدواریم بعضی از شرایطی که ایجاد می‌شود، باعث کم رنگی این فرهنگ‌های ناب مردم کهگیلویه و بویراحمد نشود. چرا که بسیاری از ما به دلیل داشتن همین فرهنگ‌ها در ذات خود، رفتار و کردارمان کنترل می‌شود.

در اختتامیه جشنواره بلوط چه گذشت؟ / اولین تریبون فرهنگی بهرامی پس از ۱۳ سال به نام شرکت نمایشگاه ها+ فیلم

حضور هنرمندان ۱۰ استان
مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های دائمی استان هم در حاشیه مراسم اختتامیه به تابناک کهگیلویه و بویراحمد، گفت: برنامه‌های فرهنگی برای مردم جذابیت زیادی دارد بنابراین تلاش کردیم علیرغم وجود برخی مشکلات، دومین جشنواره جشنواره فرهنگ اقوام زاگرس نشین (بلوط) را در شهر یاسوج برگزار کنیم.
سیروس باقری افزود: جشنواره با هدف وحدت و همدلی و آشنایی با رسوم و سنن استان‌ها برگزار شد که استقبال خوبی از طرف مردم صورت گرفت.
وی با بیان این نکته که هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی و خوراکی‌های سنتی ۱۰ استان خطه زاگرس در یاسوج حضور پیدا کردند، ادامه داد: در این جشنواره استان‌های زاگرس نشین کشور شامل لرستان، کردستان، چهار محال بختیاری، همدان، اصفهان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد حضور خواهد داشت و فرهنگ و رسوم خود را به همراه انجام موسیقی‌های شاد اجرا خواهند کرد ضمن اینکه در این نمایشگاه محصولات و سوغات دیگر استان‌ها در غرفه‌ها به مردم عرضه خواهد شد.

در اختتامیه جشنواره بلوط چه گذشت؟ / اولین تریبون فرهنگی بهرامی پس از ۱۳ سال به نام شرکت نمایشگاه ها+ فیلم

تمجید معاون اقتصادیاز عملکردنمایشگاه
معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: این جشنواره در بحث تعاملات فرهنگی عملی خواهد شد و اطلاعات مردم از دیگر استان‌ها زمینه ساز تعاملات بیشتر است و در کنار این جشنواره، نمایشگاهی نیز برپا شده است که در حقیقت مباحث فرهنگی و اقتصادی را با هم در آویخته است که می‌توان یک پشتوانه اقتصادی را شکل داد.
سید احسان عسکری افزود: خوشبختانه مدیریت نمایشگاه بسیار هنرمندانه مباحث مختلف را در این جشنواره ساماندهی کرده است که زمینه ساز یک تمدن کهن است و ویژگی‌های مثبت را به نسل‌های آینده باید انتقال داد.
عسکری در خصوص سایت نمایشگاه دائمی یاسوج اظهار داشت: سایت نمایشگاه یک مطالبه به حق مردمی و استانی است که خود ما هم پیگیر هستیم که البته یک گره حقوقی دارد و مالکیت مجموعه نمایشگاهی به شرکت نمایشگاه‌های کشور واگذار شده و آنجا هم سرمایه گذاری انجام نمی‌دهند و سهام داران هم به همین دلیل کار را مسکوت کردند.
وی گفت: جلساتی را با وزیر محترم صنعت و معدن و مدیر شرکت نمایشگاهه‌های کشور برگزار کردیم قرار بر این شده که به صورت اجاره ۹۹ ساله به سهامداران استان برگردانند.
معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: جا دارد در اینجا از زحمات مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های استان تقدیر کنم بیش از ۵ بار به استانداری مراجعه کرده اند و یک جلسه با استاندار محترم و آقای ضیغمی در تهران داشتند که جای تقدیر دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار