صریح و بی پرده انتخاباتی دستگاه قضایی
حسنی افزود : گاهی برخی مدیران اعلام می کنند که وقت پس از تایم اداری من متعلق به خود من است و می توانم در جلسات انتخاباتی شرکت کنم که این حرف اشتباهی است و نشان از عدم شناخت قانون است چرا که چنین برداشت می شود ، مدیر از موقعیت خود به نفع کاندیدایی سوء استفاده می کند و مطمئن باشند با چنین جرائمی برخورد خواهد شد.
کد خبر: ۷۹۲۷۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸ 30 October 2019

نشست هم اندیشی اصحاب رسانه با مسئولین اجرایی و امنیتی فصای مجازی برگزار شد .
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت : حضور مدیران در فعالیت های انتخاباتی پس از وقت اداری جز مصادیق مجرمانه است .
سید عیسی حسنی افزود : گاهی برخی مدیران اعلام می کنند که وقت پس از تایم اداری من متعلق به خود من است و می توانم در جلسات انتخاباتی شرکت کنم که این حرف اشتباهی است و نشان از عدم شناخت قانون است چرا که چنین برداشت می شود ، مدیر از موقعیت خود به نفع کاندیدایی سوء استفاده می کند و مطمئن باشند با چنین جرائمی برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به فعالیت های انتخاباتی رسانه ها ، گفت : چهار نفر در دستگاه قضائی استان به صورت مستقیم فعالیت های انتخاباتی رسانه ها را رسیدگی می کنند و هر جا لازم باشد گزا شات به مراکز یا مراجع خاص هم ارسال می شوند ضمن اینکه در مواردی مراجع مورد نظر تذکراتی هم می دهند.
حسنی ادامه داد : یکی از مصوبات جلسه جرائم انتخاباتی این است که رسانه های بدون مجوز هر چه سریعتر در جهت اخذ مجوز اقدام کنند که تحت حمایت قانون مطبوعات قرار بگیرند در غیر این صورت رسیدگی به جرائم مطبوعات در صلاحیت دادسرا و دادگاه ها است.
حضور مدیران در جلسات تبلیغاتی در خارج از تایم اداری تخلف است / با نشست های طایفه ای نمایندگان برخورد قضایی می شود / ایجاد نظر سنجی بدون مجوز ممنوع است / هشدار جدی به کانال ها و گروه های فضای مجازی

وی افزود : حتی کسانی که یک کانال یا سوپر گروه در فضای مجازی داشته باشند رسانه دیجیتال محسوب می شوند و مطابق با قانون جرائم مطبوعاتی با آن ها برخورد می شود .
حسنی ادامه داد : اولین و مهمترین وظیفه رسانه اعتماد سازی است . به عنوان مثال اگر سیاست رسانه ای رویکرد فرهپگی است اولین آسیب وی جزیره ای عمل کردن است ‌و باید جبهه ای عمل کند و نباید به مسائل شخصی خود در رسانه در زمینه فرهنگی بپردازد.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گفت : بیشترین خبرنگاران نسبت به جمعیت در استان را داریم که هم محاسن دارد و هم معایب و متاسفانه سیاه نمایی یکی از مشکلات حوزه رسانه در کهگیلویه و بویراحمد است.
حسنی به بیان برخی مشکلات زیست محیطی در برخی پروژه ها هم اشاره کرد و گفت : شرایط مملکت ما در حد و اندازه ای نیست که بتوانیم به طور دقیق و اکمل توسعه را انجام دهیم لذا می بینیم در پروژه هایی مانند جاده سیسخت لازم است به مسائل توسعه ای هم توجه شود.
وی افزود : بی طرفی رسانه ها در خبرها باید لحاظ شود اما می بینیم متاسفانه تخریب افراد در رسانه های استان بسیار زیاد شده است . 
حسنی گفت : عدم برخورد با برخی رسانه هایی که جرائم مطبوعاتی مرتکب می شوند دلیل عدم وقوع جرم نیست بلکه سعی شده است کمتر برای رسانه ها مشکل ایجاد شود و یا اینکه شاکی خصوصی شاکی نمی شود اما در هر صورت این موارد رصد کامل می شود .
حضور مدیران در جلسات تبلیغاتی در خارج از تایم اداری تخلف است / با نشست های طایفه ای نمایندگان برخورد قضایی می شود / ایجاد نظر سنجی بدون مجوز ممنوع است / هشدار جدی به کانال ها و گروه های فضای مجازی

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه خطاب به خبرنگاران گفت : نقد باید منصفانه باشد گاهی در تهیه خبر یا انتقادات در حوزه های مختلف از مشاورین حقوقی یا صنفی مشاوره بگیرید که دچار تخلفات حقوقی نشوید.
حسنی اظهار داشت ، ضمن در پیش بودن ابلاغ قانون جامع انتخابات اما برخی مصادیق مجرمانه که از هم اکنون در این زمینه به شدن مورد رصد قرار می گیرند ، مواردی مانند ، شروع پیش از موعد تبلیغات انتخاباتی است به گونه ای برخی از مدیران و نمایندگان کارهایی انجام می دهند که نظام را زیر سوال می برند . مدیرانی با ماشین های دولتی نماینده را همراهی می کنند و رسانه هم آن را اب و تاب می دهند که این تخلف انتخاباتی رسانه هم محسوب می شود.
وی افزود : گرم کردن تنور انتخابات به موقع اشکال ندارد اما نه اینکه همه موارد را به نفع یک نفر مصادره کرد . یا کسانی که قبیله ای دعوت می کنند یا چند نفر جایی جمع می شوند و با شخصی دیدار می کنند و اعلام می کنند دیدار فلان شخص با طایفه فلان ! که همه این موارد مصداق جرم محسوب می شوند.
حسنی افزود : افترا و نشر اکاذیب از جمله مواردی است که در رسانه ها دیده می شود . اگر رسانه موردی را به کسی منتصب کند اما نتوانید ان را اثبات کنید حرم است و با وی برخورد قانونی می شود.
وی ادامه داد : گاهی مشاهده می شود مطلبی انتقادی در رسانه ای منتشر می شود اما جوابیه وی را منتشر نمی کنند که مطابق قانون دو برابر فضای انتقاد باید به شخص مورد انتقاد امکان پاسخگویی داده شود در غیر اینصورت جرم مطبوعاتی رخ داده است .
حسنی گفت : دامن زدن به اختلافات قومی و قبیله ای یگی دیگر از جرائم انتخاباتی در رسانه های استان است . گاهی گفته می شود فلان قوم با فلانی بیعت کرده است ! اینگونه خبرها جرم محسوب می شوند.
وی با اشاره به ایجاد نظرسنجی در برخی کانال ها و رسانه ها گفت : نظر سنجی بدون مجوز تخلف است و نباید زودتر از م‌عد برخی نظرسنجی ها انجام پذیرد . نظر سنجی باید طبق مجوزهای خاص و با شرایط کاملا علمی صورت گیرد.
حسنی در پایان گفت : انتشار شایعات علیه نمایندگان یا افراد جرم محسوب می شود اما فکر نکنید عدم برخورد به معنی عدم مشکل ساز بودن چنین اخباری است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
دلسوز مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸
سایت وزین و عزیز و زحمت کش و اطلاع رسان تابناک استان ها متاسفانه بعضی کامنت ها را سانسور می کنید بعضی کامنت که هیچ مشکلی ندارند از جمله ما کامنت زدیم که استاندار محترم: شما اطلاع دارید که محرومترین نقطه کشور و استان رودتلخ ممبی بهمئی است و از پیچاب باشت و زیلایی بویراحمد و آن روستای کذایی دیشموک (شاید سرگچ) محرومتر است اسمی هم از آن ببرید سری هم به آنجا بزنید چرا اطلاع رسانی نمی کنید؟!!!! حالا موضوع پتروشیمی های دهدشت و گچساران و یاسوج چه شدند؟ در بغل دست و بغل گوش ما پتروشیمی لردگان که سال 94 کلنگ زنی شد امروز افتتاح شد به همراه آن پتروشیمی ها بروجرد و کردستان و آذربایجان غربی هم به بهره برداری رسیدند !!! مشکل کار ما در استان چیست !! معاون اقتصادی استانداری به جای گزارش کار اداره کل بازرگانی به این مسائل بپردازد!!! استاندار محترم هم این مشکلات را پی گیری کند بابا فرماندار دولت دهم قرار بود آب بهمئی (لیکک) را سال 91 افتتاح و به بهره برداری برساند !!!! ولی کو؟!!!!!! موقع انتخابات که می شود هر کس و ناکس کلنگ بر می دارد و به زمین می کوبد و خبری از نتیجه آن نیست!!! این مردم گناه دارند روزی کاسه صبرشان لبریز می شود!!! در ضمن در زمان همه دولتها ندیدیم و نشنیدیم که وزرا به استان ما بیایند و یک طرح مهمی را به بهره برداری برسانند!!! ولی هروز از صدا سیما می بینیم و می شنویم که کدام طرح عظیم در بقیه استان ها و شهرستان ها به بهره برداری رسید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار