براساس رایزنی‌های صورت گرفته بین کمیسیون آموزش مجلس و وزارت آموزش و پرورش حقوق معلمان بعد از اجرای رتبه‌بندی براساس پنج رتبه به آنان پرداخت می ‌شود.
کد خبر: ۱۰۳۳۷۵۷
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶ 13 March 2022
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، اجرای رتبه‌بندی معلمان از 31 شهریور 1400 براساس مصوبه مجلس و با اعتبار 15 هزار میلیارد تومان عملیاتی می‌شود. 
با مصوبه کمیسیون تلفیق و براساس پیشنهاد دولت در لایحه بودجه سال 1401 طرح رتبه‌بندی معلمان در سال آینده با اعتبار 25 هزار میلیارد تومان عملیاتی می‌شود.
حق شغل، حق شاغل و فوق‌العاده شغل مواردی است که به اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای رتبه‌بندی معلمان اضافه شده و عملاً فرهنگیان بر همین اساس دریافتی خواهند داشت. ضمن اینکه پنج رتبه هم برای معلمان با اجرای رتبه بندی در نظر گرفته شده است.
حقوق پایه معلمان دارای رتبه اول‌ که هم‌اکنون 4 میلیون تومان است براساس مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق، در سال آینده 5 میلیون و 600 هزار تومان خواهد شد. ضمن اینکه براساس طرح رتبه‌بندی معلمان حائزین این رتبه با 45 درصد افزایش حقوق مواجه شده و حداقل حقوق آنها به 8 میلیون تومان می‌رسد.
معلمان حائز رتبه دوم در قانون رتبه بندی معلمان علاوه بر حقوق پایه سالجاری که 5 میلیون و 600 هزار تومان است با 55 درصد افزایش حقوق مواجه می‌شوند.
حائزین رتبه سوم هم علاوه بر حقوق فعلی که 4 میلیون تومان است با 65 درصد افزایش حقوق خود را دریافت خواهند کرد که این رقم بر اساس قانون رتبه بندی معلمان است. 
حائزین رتبه چهارم هم علاوه بر حقوق فعلی که 4 میلیون تومان است با اجرای رتبه بندی معلمان با 75 درصد افزایش دریافتی مواجه خواهند شد. 
حائزین رتبه پنجم هم علاوه بر حقوق فعلی که 4 میلیون تومان است حقوق سال آینده آنها با 95 درصد افزایش مواجه خواهد شد.
عمده معلمان در رتبه 2 و 3 هستند که بر اساس قانون رتبه بندی معلمان بالای 8 میلیون تومان حقوق دریافت خواهند کرد، بنابراین بعد از اجرای رتبه‌بندی معلمان کف حقوق آنان (حقوق پایه سال جاری که 5میلیون و 600 هزار تومان است + افزایش حقوق رتبه‌هایی که کسب کرده‌اند) حداقل 8 میلیون تومان به بالا خواهد بود./فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار