استاندار کهگیلویه و بویراحمد : من را ببخشید که نتوانستم جلوی بغضم را بگیرم اما حتما تلاش می کنم شما را به آن منطقه ببرم تا از نزدیک ببینید که چه مشکلاتی وجود دارد و مردم چه مشقت هایی را تحمل می کنند.
کد خبر: ۱۰۳۳۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۱ 13 March 2022

بررسی خانه به خانه سپاه و مدیران اقتصادی استان در دیشموک / احمدزاده : برای گریه کردن مرا ببخشید !

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، سید علی احمدزاده در نشست مشترک اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه با اشاره به نقش رسانه‌ها در توسعه استان گفت: رسانه‌ها با بینش و افکار مردم آشنا هستند و در جهت مطالبات آن‌ها قلم می‌زنند اگر رسانه‌ها نباشند کسانی که از شما نیستند تلاش می‌کنند از مطالبه به حق مردم سوءاستفاده کرده و جامعه را به تنش بکشانند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشکلات فراوانی که استان دارد، گفت: همه این مشکلات در یک مقطع کوتاه برطرف نمی‌شود تلاش می‌کنیم تا بخشی از محرومیت‌ها رفع شود لذا نیازمند کمک رسانه‌ها برای ایجاد امید و نشاط به جامعه و مردم هستیم.

احمد زاده افزود: با این دولت امیدواریم که بتوانیم شاهد پیش بردن برنامه‌های توسعه‌ای استان باشیم. درست است که استان ما ظرفیت بالایی در کشاورزی و دامداری دارد، اما غیر از ظرفیت کشاورزی که داریم ظرفیت‌های دیگری مثل نفت و معادن را هم داریم و باید از این ظرفیت‌ها هم استفاده کنیم.

وی ادامه داد: بودجه سالانه استان کهگیلویه و بویراحمد دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است به غیر از این از سایر منابع اعتباراتی اختصاص داده می‌شود، در سفر رئیس جمهور هم اعتباراتی به استان اختصاص داده شد.

وی با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور ۲۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای استان در نظر گرفته شده گفت: در دیدار با رئیس جمهور اشاره کردیم که همه بخش‌های استان در سفر دیده نشده رئیس جمهور هم گفتند هر جایی که در سفر دیده نشده مطرح شود تا دوباره اختصاص داده شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در سفر رئیس جمهور جاده‌های روستایی دیده نشده که درخواست دادیم و ۲۰۰ میلیارد تومان به راه‌های روستایی اختصاص داده شد.

وی با اشاره به رقم دو هزار میلیارد تومانی که دولت خارج از بودجه ۱۴۰۱ برای رفع مشکلات در اختیار استانداران قرار می‌دهد، گفت: امیدوارم با نگاه ویژه دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد شاهد عمران و آبادانی و ایجاد اشتغال و در مجموع رشد و توسعه همه جانبه استان باشیم.

استاندار از برنامه‌های دولت برای تبدیل گچساران به منطقه ویژه اقتصادی خبر داد و افزود: درخواست دادیم که ۹۰ درصد پذیرفتگان در آزمون پتروشیمی بومی باشند که تاکنون که نتایج اعلام شده ۷۵ درصد قبولی‌ها از استان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی با اشاره به ماجرای گریه خود در دیشموک ادامه داد: من را ببخشید که نتوانستم جلوی بغضم را بگیرم، اما حتما تلاش می‌کنم شما را به آن منطقه ببرم تا از نزدیک ببینید که چه مشکلاتی وجود دارد و مردم چه مشقت‌هایی را تحمل می‌کنند.

احمدزاده گفت: در منطقه دیشموک به تعدادی از روستا‌ها رسیدیم که جاده نداشتند. این‌ عزیزان هم استان‌ی های ما هستند. در سفر دیشموک فقر را از سر و روی مردم مشاهده کردم. اداره راه برای سفر ما پلی احداث کرده. بود چرا این پل یک ماه پیش احداث نشد؟ البته اقداماتی هم صورت گرفت مثلا قرار شده اب روستا‌ها تا خرداد ماه تامین شود! قرار است همان پل احداث شود.
وی افزود: با سپاه صحبت کردیم که با حوزه اقتصادی ما به منطقه بروند و خانه به خانه ببینند که چگونه به می‌توان برای ایجاد شغل و بهبود زندگی مردم کاری کرد.
استاندار کهگیلویه و وبویراحمد اظهار داشت: در مورد کلیپ و بغض، من واقعا قصد انتشار را نداشتم و اصلا به فکر این موضوع نبودم، اما به هر جهت واقعا شرایط ناراحت کننده بود. کلیپ هم به همه جا کشید وزرا و دفتر ریاست جمهور هم دیدند و واکنش نشان دادند.

احمدزاده در ادامه با بیان اینکه درخواستم از رسانه‌ها حمایت است، گفت: به جای به حاشیه بردن استاندار و مدیران از آن‌ها حمایت کمک کنید، البته هر جایی از من انتقاد شد سعی کردم اصلاح کنم.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: رسانه‌ها به جای پرداختن به حواشی مطالبه کشوری داشته باشند هنوز استان نیازمند جاده‌سازی، آب‌رسانی، ایجاد اشتغال و اجرای طرح و پروژه است، اگر درگیر حواشی شویم به این کار‌ها نمی‌رسیم.

احمدزاده در خصوص مطالبه اصحاب رسانه در خصوص معیشت آن‌ها گفت: اصحاب رسانه می‌توانند از مزایای طرح ملی مسکن بهره‌مند کنند، ضمن اینکه مشکلات آن‌ها به من منعکس شود.

وی خطاب به اصحاب رسانه با بیان اینکه از نقد منصفانه حمایت می‌کند، اما از دروغ پردازی برخی رسانه‌ها گلایه‌مند است، گفت: فردی در لیست ما برای مدیریت سازمانی نبوده، اما برخی رسانه‌ها به دروغ به آن موضوع پرداختند و ذهن مردم را مغشوش کردند.

وی با اشاره به اینکه از مدیران خواستم جهادی پای کار باشند، افزود: از رسانه‌هایی که به مناطق محروم استان سفر می‌کنند و قبل از اینکه ما ورود کنیم ورود کرده و مشکلات را انعکاس می‌دهند سپاسگزارم.

احمدزاده ادامه داد: مردم مشکل دارند و همیشه مشکلات خود را برای من ارسال می‌کنند و گاهی من مجبورم تا ساعت ۳ بعد از نیمه شب به این پیام‌ها پاسخ دهم، چون نمی‌توانم نسبت به مشکلات مردم بی تفاوت باشم.

استاندار با بیان اینکه با اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار راه روستایی مور زرد احداث و از بن‌بست خارج می‌شود، گفت: گازرسانی به زیلایی به یک آرزو تبدیل شده بود که کلنگ این پروژه به زمین زده شد، ضمن اینکه تلاش می‌کنیم گاز به سیلاب و کلوار هم برده شود.

وی گفت: شرمنده هستم بگویم کهگیلویه و بویراحمد صددرصد شیعه نشین، رتبه اول خودکشی را دارد! کسانی که قلم ناامیدی می‌زنند در خودکشی دختری که هنوز درکی از زندگی ندارد مقصر هستند و الان اگر در این دنیا کسی یقه آن‌ها را نگیرد فردا در اخرت با خدا چه می‌کنند.
احمدزاده افزود: در منطقه روستایی زیلایی حتما دختران نمی‌توانند برای تحصیل به یاسوج بیایند، چون توانایی و هزینه چنین کاری را ندارند پس باید در همان منطقه شرایط تحصیل این دختران را مهیا کنیم.
وی گفت: در جاه‌هایی نیازمند راه اندازی پویش مردمی هستیم مثلا در خصوص معدن سرفاریاب، پویش مردمی به ما کمک کردند و باعث شد از انتقال مواد معدنی به صورت خام جلوگیری کنیم و هنوز هم تعطیل است و نهایتا با حضور در تهران و صحبت با بهره بردار، تصمیم به سرمایه گذاری در ان منطقه شد و الان به شرط ایجاد ۲۰۰ شغل می‌توانند کار کنند.

احمدزاده ادامه داد: در خصوص جاده‌های ملی اعتبارات استانی ما جوابگو نیست و نیازمند اعتبارات بیشتر ملی هستیم و الان با توجه به اینکه جاده دهدشت به پاتاوه با توجه به حتمی بودن افزایش بار ترافیکی از خوزستان، می‌تواند به قتلگاه تبدیل شود لذا خواستار احداث باند دوم آن هستیم.

استاندار از اختصاص اعتبار برای اتمام خانه مطبوعات در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: مقام معظم رهبری جهاد تبیین را یک تکلیف دانستند از اصحاب رسانه می‌خواهم در این زمینه ورود کنند، ضمن اینکه قرارگاه جهاد تبیین توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی و روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شود.

در ادامه این نشست اصحاب رسانه به بیان نظرات، پیشنهادات و سوالات خود پرداختند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار