دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد : استانی ۴۰ ساله هستیم و همه توسعه و زیرساخت های ما بعد از انقلاب اسلامی به وجود آمد.
کد خبر: ۱۰۳۴۱۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳ 15 March 2022

صبح امروز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با «سیدعلی ملک حسینی» دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد دیدار کرد. 

گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، «سیدعلی ملک حسینی» با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: اعتقاد داریم که مسئولیت تبریک ندارد بلکه اگر در پایان مسئولیت مدیری به درستی فعالیت خود را انجام داد باید به او تبریک گفت.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه ضمن ترسیمی از وضعیت استان، گفت: استانی ۴۰ ساله هستیم و همه توسعه و زیرساخت های بعد از انقلاب اسلامی به وجود آمد.
وی خاطرنشان کرد: به سرعت در این دوران 40 ساله رشد کرده و در تکامل نیروی انسانی نیز رشد فوق‌العاده‌ای داشتیم.
ملک حسینی ادامه داد: امروز دانشگاه دولتی ما جزء ۵۰۰ دانشگاه بین المللی دنیا بوده که این یک رتبه مطلوب برای استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شود.
این مسئول قضایی ضمن تاکید بر اینکه منکر برخی بی عدالتی ها نیست، افزود: ولی نظام و انقلاب اسلامی به مردم و استان کهگیلویه و بویراحمد توجه خاصی داشته که در این سال ها شاهد پیشرفت های خوبی در عرصه های مختلف استان هستیم.
وی ضمن تاکید بر اینکه باید به دنبال نوآوری و ایجاد کار و تلاش برای مردم باشیم، افزود: باید مسائل و معضلات جامعه آسیب شناسی شود و در این راستا رسانه ها نقش مهمی می توانند ایفا کنند.
ملک حسینی هزینه ساخت و سازها به ویژه در زمینه راه سازی در این استان را به نسبت سایر استانها بالا دانست و گفت: استان ما در رده بندی های امنیتی وضعیت بهتری نسبت به بسیاری از استان ها دارد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: فراوانی جرم های شرارت بار در استان پایین بوده و این نشان از برخورد دستگاه قضایی با جرایم است.
وی تصریح کرد: دستگاه قضایی در زمینه فساد درون مجموعه بدون تعارف و فساد بیرون از مجموعه برخوردهای لازم را خواهد داشت.
ملک حسینی در ادامه، انتخاب مدیری از بدنه فرهنگ و ارشاد اسلامی و آشنا با کار فرهنگی و هنری را ستود و گفت: بیشترین بازتاب مثبت در انتصابات اخیر، انتصاب مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و با توجه به اینکه محل حساسی می باشد، مایه خوشحالی است که مدیرکل جدید محبوبیتی بین اهالی فرهنگ دارد.
این مسئول قضایی استان ضمن تأکید بر اینکه شورای فرهنگ عمومی باید به جایگاه واقعی خود برسد، یادآور شد: باید نوآوری در برنامه‌های فرهنگی و هنری وجود داشته باشد تا بتواند اثرگذاری لازم را در جامعه بر جای بگذارد.
وی زبان دنیا را زبان فرهنگ، هنر و رسانه دانست و افزود: فرهنگ و رسانه باید به کمک دستگاه قضایی آمده تا در راستای کاهش مسائل، معضلات و آسیب‌های اجتماعی بتوان گام ارزنده‌ای برداشته شود.
ملک حسینی خاطرنشان کرد: با کمک هنرمندان در زمینه «نه به اسلحه و نه به خشونت» برنامه‌های خوبی اجرا شد و این نشان می دهد که ظرفیت فرهنگ و هنر می تواند در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه اثرگذاری لازم را داشته باشد.
این مسئول ضمن تاکید بر اینکه باید با برنامه‌های فرهنگی و هنری تاثیرگذار ذائقه مردم را تغییر دهیم، گفت: می توان با اجرای موسیقی، استفاده از ظرفیت گروه های طنز و اجرای برنامه‌های اسلامی جهت شاد کردن مردم گام های ارزنده را برداشت.
وی اظهار کرد: همه ما در حوزه فرهنگ در استان و چه در شهرستان ها یکی هستیم و امنیت هر یک از شهرستان های استان امنیت کل استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود.
ملک حسینی تاکید کرد: اعتقاد دارم همه مشکلات جامعه راه حل فرهنگی دارد، ضمن اینکه همه مردم استان ما مردمی خوب، خون گرم و متدین هستند و برخورد قضایی و انتظامی در شان چنین مردمی نیست.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بر تولید محتوای مطلوب و تاثیرگذار در فضای مجازی از طرف فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد و گفت: باید کاری کنیم که فرهنگ ارشاد اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد بدرخشد.

در این نشست همچنین ،امین درخشان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: اولویت های جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در دوره جدید توجه جدی به مردمی کردن فرهنگ در جهت منویات مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دنبال فرهنگ فرهنگ و هنری هستیم که در راه تحقق تمدن نوین اسلامی باشد، ضمن اینکه تکلیف ما در حوزه فرهنگ و هنر نیز تقویت هنر انقلابی و دینی است.
وی در ادامه، افزود: به عنوان یک کارشناس حوزه فرهنگ و رسانه و رصدکننده مسائل اجتماعی و افکار عمومی یکی از مسائلی که علی رغم مشکلات اقتصادی مردم، اعتماد اجتماعی است که از رویه جدید دستگاه قضایی در کشور ایجاد شده که این خود یک سرمایه اجتماعی برای نظام است.
درخشان یادآور شد: نگاه دستگاه قضایی در رویه یکی دو سال اخیر اساساً ذات فرهنگی داشته، زیرا تقویت بنیه اعتماد اجتماعی ریشه در نگرش فرهنگی دارد که دستگاه قضایی این مهم را مورد توجه قرار داده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه دادستان مرکز استان همواره نگاه فرهنگی به مسائل اجتماعی و عمومی دارد، ادامه داد: نگاه و تمرکز به رسانه ها و مسائل فرهنگی در راستای کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی یک ضرورت بوده که این مایه دلگرمی برای مدیران دستگاه فرهنگی و مردم استان است.
وی با اشاره به اینکه جای خالی دستگاه قضایی در شورای فرهنگ عمومی استان به خوبی احساس می‌شود، تاکید کرد: هیچ جامعه شناس و آسیب شناسی بهتر از قاضی با آسیب های اجتماعی نمی تواند در زمینه مسائل و آسیب های فرهنگی جامعه اطلاع عمیق داشته باشد.
درخشان جریان سازی رسانه ای در زمینه مسائل اساسی استان را در دوره جدید مدنظر دانست و خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم کمیته تولید محتوای مطلوب در فضای مجازی جهت مصرف فرهنگی سالم جامعه تشکیل و از ظرفیت دستگاه قضایی نیز در این راستا استفاده خواهیم کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گریزی به کمیت و کیفیت رسانه‌ها در استان زد و گفت: در زمینه ساماندهی رسانه ها در استان برنامه‌هایی در دستور کار داریم که ضمن تقویت رسانه ها به بعد قانونی بودن فعالیت رسانه ها توجه ویژه ای خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار