آیت الله حسینی با اشاره به اینکه ما احساس می کنیم که بدون شورا مدیریت شهری بهتر شکل می گیرد، گفت: ما خیری از شورا ندیدیم و اخطار می دهیم اگر آقایان درست کار نکنند، مسیر را تسهیل نکنند و خدمات ارائه ندهند، ما بستر انحلال شورا را فراهم خواهیم کرد.
کد خبر: ۱۰۹۵۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۰ 05 March 2023

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، آیت الله سید نصیر حسینی امروز در دیدار مدیرکل امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد، شهردار و رئیس شورای شهر یاسوج ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: شهرداری یاسوج وظیفه سنگین مدیریت شهری به ویژه مرکز استان که کار ساده‌ای نبوده و عائله بسیاری را دارد، عهده دار است.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد امام جمعه یاسوج ضمن تجلیل از شهرداری یاسوج به دلیل تزئین شهر در اعیاد و مناسبت های مختلف به ویژه اعیاد شعبانیه، گفت: مدیریت و خدمات شهری هزینه‌بر بوده و احتیاج به برنامه ریزی منسجم و کارشناسی شده دارد.

وی با اشاره به منابع پایدار شهرداری یاسوج، افزود: این مکان ها و منابع درآمدی شهرداری باید به صورت قانونی واگذار شوند.

آیت الله حسینی ضمن تاکید بر ضرورت جلوگیری از سوء استفاده بیت المال و اینکه نباید بیت المال صرفا به افراد خاصی واگذار شود، ادامه داد: در صورت ضرورت باید سازمان بازرسی برای جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال ورود پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه شورای شهر باید تلاش کند تا مشکلات شهر و شهرداری به حداقل برسد، خاطرنشان کرد: شهروندان و ادارات باید جهت خدمات رسانی بهتر شهری عوارض خود را به موقع پرداخت کنند.

وی همه اعضای شورای شهر یاسوج را مخاطب خود قرار داد و تصریح کرد: شورای شهر برای خدمات‌رسانی راحت تر شهرداری به مردم تاسیس شده و اگر شورای شهر نمی تواند کمک کار مدیریت خدمات شهری باشد و وظیفه خود را انجام دهد باید از مسئولیت کناره گیری کنند.

آیت الله حسینی یادآور شد وقتی که میزان عوارض به صورت قانونی تعیین شده کسی نمی تواند در مسیر مدیریت شهری سنگ اندازی کند.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد از ادارات مختلف که بدهی به شهرداری دارند خواست تا هرچه سریعتر عوارض و بدهکاری خود به شهرداری ها را بپردازند.

وی به مشکل شهرداری یاسوج در عدم پرداخت حقوق کارکنان و دیگر عوامل این مجموعه اشاره کرد و افزود: وقتی کارگران زحمتکش شهرداری حقوق نگرفته اند، ضرورت دارد تا ادارات بدهکار به شهرداری عوارض و بدهکاری خود را پرداخت کنند.

آیت الله حسینی ادارات آب و فاضلاب، شرکت توزیع نیروی برق، شرکت گاز و مخابرات را خطاب قرار داد و تاکید کرد: با توجه به وضعیت خیابانهای شهر یاسوج ضرورت دارد تا این ادارات برای حفاری های خود حتماً مجوزهای لازم را از شهرداری یاسوج دریافت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: شهرداری زیرساخت‌های لازم را برای شهر آماده می کند ولی متاسفانه ادارات خدمات رسان به خود مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده و ضرورت دارد که شهرداری نظارت لازم را بر حفاری ها داشته باشد.

وی ضمن تاکید دوباره بر ضرورت توجه به بحث منابع پایدار شهرداری، خواستار تحول در شهرداری یاسوج شد.

آیت الله حسینی در حاشیه این نشست، گفت: آنچه که هست شکایت مردم علیه شورا شهر ابوده و ندیدیم که بگویند اعضای شورا مشکل مردم را حل کردند. 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: با توجه به اینکه (اعضای شورا) نتوانستند خدمات شایسته به مردم ارائه کنند، بهتر انحلال شورای شهر و کناره کشیدن خودشان از این مسئولیت است و باید بگذارند مردم راحت باشند. 

وی با اشاره به اینکه ما احساس می کنیم که بدون شورا مدیریت شهری بهتر شکل می گیرد، تصریح کرد: ما خیری از شورا ندیدیم و اخطار می دهیم اگر آقایان درست کار نکنند، مسیر را تسهیل نکنند و خدمات ارائه ندهند، ما بستر انحلال شورا را فراهم خواهیم کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار