مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای انتقال بیماران از مناطق سخت گذر استان به بالگرد نیاز داریم.
کد خبر: ۱۱۲۶۸۵۸
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۶:۵۳ 18 September 2023

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، کاظم فلاحی دوست گفت: چند روز پیش برای انتقال یک مصدوم در ارتفاعات پیرهادی شهرستان باشت که از سخت گذرترین محور‌های کوهستانی در این شهرستان به شمار می‌رود به دلیل عدم بالگرد مجبور شدیم از الاغ جهت انتقال این مصدوم استفاده کنیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۵۰ نفر از نیرو‌های مردمی و امدادگر جمعیت هلال احمر برای نجات جان این مصدوم به ارتفاعات اعزام شدند، اما بخاطر موقعیت منطقه، کوهستانی و سخت گذر بودن، کاری از دستشان بر نمی‌آمد و نیاز به بالگرد بود.
فلاحی دوست افزود: نیرو‌های هلال احمر و مردمی حتی الاغ را هم به سختی و مشقت به محل سقوط فرد مصدوم رساندند. مصدوم درد شدیدی داشت و احتمال اینکه خونریزی داخلی کرده باشد نیز وجود داشت و باید هر چه سریع‌تر به مراکز درمانی منتقل می‌شد.
وی با بیان اینکه از استان‌های همجوار درخواست بالگرد کردیم که به منطقه اعزام نشد، خاطرنشان کرد: در برخی استان‌ها که شرایط استان ما را ندارند، هفت یا هشت بالگرد امدادی وجود دارد، اما کهگیلویه و بویراحمد فاقد بالگرد است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه بالگرد اورژانس هوایی استان حدود سه ماه پیش در حین ماموریت سقوط کرد و هنوز هیچ بالگرد جایگزینی به استان نفرستاده‌اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار